Lamelové matrace

Označujú sa ako ortopedické, pretože si vďaka nim doprajete anatomicky správnu podporu tela. Majú lamely umiestnené vo vnútri matraca a vďaka pozdĺžnym pružiacim nosníkom je možné nastavi aj maximálnu nosnos matraca. Zmäkčenie, alebo stuženie pruženia matraca  môžete ovplyvni sami pomocou výmeny pozdĺžnych jadier, ktoré sú umiestnené v strede pružiaceho nosníka.

Charakteristickým prvkom týchto matracov sú tri pozdĺžne pružiace nosníky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitnej PUR peny podža hmotnosti užívateža.

Na výber máte rôzne tuhosti matraca, varianty zónovania, vynikajú variabilitou, a preto je možné zameni žubovožné komponenty.

Tuhosti lamelových matracov podža váhy užívateža:Lamelová matrace Sára klasik

  • do 60kg (šedý)
  • 60 - 80kg (modrý)
  • 80 - 110kg (ružový)
  • nad 110kg (oranžový)

 

Pre správnu funkciu matraca je dôležité, aby bol uložený na pevnom rovnom podklade bez ostrých hrán a hrotov (hustý latkový rošt, doska). Matrac je možné uloži aj do postele s bočnicami. Plochu na ležanie je potrebné zapusti aspoň 5cm.

Ponúkame ortopedické lamelové matrace firmy JELÍNEK, ktorej matrace Sára a Zora získali prestížne ocenenie ČESKÁ KVALITA NÁBYTOK. Dokonca matrac Sára dostal 6x za sebou značku akosti CZECH MADE.

Pružný lamelový rošt zabudovaný vo vnútri matraca sa stal nadčasovým riešením pre zdravý spánok a dokonalý relax. Dokáže dostatočne pevne a zároveň citlivo skopírova tvar tela užívateža a správne ho podoprie, dokonale uvožni a natiahnu.

Firma Jelínek vyrába matrace z testovaných, zdravotne nezávadných materiálov a vďaka tomu sú určené pre širokú verejnos. Nevyhnutnými vlastnosami sú priedušnos, pružnos, pevná a tvarová pamä. Samozrejmosou sú snímatežné pracie poahy.

Vybra si môžete poahy:

  • Bavlna - vyrobený zo 100% bavlny a je vhodný pre alergikov a astmatikov. Je možné ho aj vyvari pri 90°C.
  • Micro Active - skladá sa z troch vrstiev, zaručuje dobrý odvod vlhkosti a predĺženú životnos. Vyznačuje sa schopnosou aktívne niči plesne a baktérie. Je vhodný pre alergikov a dá sa pra pri 60°C.
  • AloeVera - obsahuje výažok známej rastliny Aloe Vera, ktorá sa vyznačuje svojimi hojivými účinkami na kožu. Aróma rastliny zabraňuje vzniku zápachov, odstraňuje nepriaznivé mikroorganizmy a poskytuje tak ochranu proti baktériám a plesniam. Poah sa vyznačuje vysokou absorpciou vlhkosti, je vhodný pre alergikov a je možné ho pra pri teplote do 60°C.

Matrac je možné vyrobi v rôznych rozmeroch priamo na mieru pre zákazníka.

Lamelové matrace sú vyrábané z rôznych materiálov. Tieto materiály sa používajú ako roznášacia vrstva na matrac a sú teda umiestnené medzi lamelami a poahom matraca.

Roznášacie vrstvy

 

Pěny u lamelových matracíPUR pena - polyuretánová pena vyznačujúca sa dobrou pevnosou a pružnosou. Je to vysoko priedušný materiál, ktorý vďaka drobným výstupkom (výčnelkom) na vrchnej strane prevzdušňuje matrac a chráni ho pred roztočmi. Výška matraca z PUR peny je 15cm.

Talalay LATEX
- vyrobený špeciálnou metódou zo zmesi prírodného a syntetického kaučuku. Je vežmi elastický a zachováva si pružnos a nosnos aj po dlhoročnom používaní. Vďaka otvoreným pórom zaručuje prevzdušnenie a tepelnú pohodu. Matrac s Talalay latexom má výšku 15cm.

NAWAPUR
- prírodná, priedušná a ekologická pena, ktorá má vynikajúce mechanické vlastnosti. Jej hlavnou zložkou je rastlinný výažok z byliny ricínu obyčajného, známeho ako ricínový olej. Výška matraca s penou Nowapur je 17cm.

Embrance
- lenivá, vysoko komfortná latexová pena s visko-elastickým efektom, ktorá je vežmi priedušná a zaručuje jedinečnú termoreguláciu. Táto pena telo dokonale podoprie a nevytvára žiadny protitlak. Latexová pena embrance umožňuje žahké otáčanie užívateža a vždy je dodávaná v kombinácii s 2cm hrubou penou DURÉN KOMFORT. Celková výška matraca s penou embrance je 17cm.

Termopur
- visko-elastická (lenivá) pena, ktorá zaručuje príjemnú mäkkos na povrchu matraca. Dokáže sa vežmi citlivo prispôsobi tvaru a teplote tela. Odporúča sa pre citlivých jedincov, ktorí vyžadujú mäkkos povrchu matraca.  V roznášacej vrstve termopur nedochádza k otlačeniu v oblasti ramien a bedier. Po celej svojej ploche je vybavená zmäkčujúcimi nopkami, ktoré zaručujú jej dokonalé prevzdušnenie. Dodávaná je v kombinácii s 2cm penou DURÉN KOMFORT a jej celková výška je 17cm.

 

Vežkou výhodou týchto matracov je jednoduchá výmena všetkých komponentov, ktorými si predĺžite funkčnos matraca na ďalšie obdobie bez nutnosti kupova nový matrac. Vymeni môžete  poah, roznášaciu vrstvu alebo pružiace nosníky.

 

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0