+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Aký matrac si vybra?

Ako vybra poah na matrac

Správnu hygienu matraca zabezpečujú predovšetkým snímatežné prác poahy. Počas spánku telo vypotí 0,5 - 1 liter (v čase choroby až 1,5 litra) potu. V poahu potom zostávajú predovšetkým soli, tuky, dusík ..., preto je potrebné poahy pravidelne udržiava (žahko vysa, pra Poah AloeVerado 60 ° C). ...viac

Použité materiály

Bio pena Sójový extrakt, z ktorého sú vyrábané matrace, má nielen priaznivý vplyv na žudský organizmus, ale tiež šetrí nᚠekosystém - znižuje spotrebu nerastných surovín. Soja je už po tisíce rokov cenenou surovinou krajín Ďalekého východu pre svoj pomerne vysoký podiel lecitínu. Lecitín zvyšuje i...viac

Kvalitný spánok? Prečo nie, ale len za určitých podmienok!


Spánok je najdôležitejšou

formou odpočinku každého človeka. Fyzické aj psychické sily sa regenerujú a telo čerpá energiu na ďalší deň. Kvalita spánku závisí na vhodne vybranom matraci. Ako sa ale orientova v súčasnej ponuke matracov? Zákazník je zahltený informáciami z médií, orientuje sa v ponuke väčšiny výrobcov, pozná technické parametre jednotlivých materiálov, ale keď sa má rozhodnú, ktorý matrac vybra, zrazu nevie.
Proto e-shop i-matrace.sk nabízí přehlednou nabídku produktů rozdělenou podle několika kritérií. Věříme, že Vám usnadníme výběr matrace, a budete s touto volbou spokojeni.

 

1. Tvrdos matraca

Tvrdos matraca patrí medzi najdôležitejšie faktory pri výbere matraca. Záleží aj na akom matraci je človek zvyknutý spa. Firma Dřevočal uvádza pri svojich výrobkoch 4 stupne tvrdosti (mäkká až extra tvrdá).

Tvrdos č. 1:

Medzi naše najmäkšie matrace radíme predovšetkým matrace latexové (napr. LADA), niektoré matrace zo studenej peny a matrace z lenivej peny. Tieto matrace sú vežmi elastické, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela, nevytvárajú protitlak, zabraňujú prípadnému vzniku dekubitov (preležanín), priaznivo pôsobia na pokožku a napomáhajú k uvožňovaniu svalov. Takto mäkké matrace uprednostňujú predovšetkým ženy, osoby s bolesami kĺbov a starší žudia.

Tvrdos č. 2:

Do tvrdosti číslo 2 zaraďujeme širokú škálu matracov a to polyuretánové, sendvičové, pružinové a predovšetkým matrace zo studených pien. Z latexových matracov len tie, ktoré sú kombinované s iným materiálom. Tieto matrace sú elastické, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela, nevytvárajú protitlak a udržujú chrbticu v rovine. Používa ich široká škála zákazníkov, najčastejšie ženy, ale aj muži rôzneho veku. Matracov strednej tuhosti je napríklad REGINA.

 

Tvrdos č. 3:

Do tvrdosti číslo 3 zaraďujeme niektoré typy sendvičových, pružinových a profilovaných matracov, u ktorých je použitá tvarovaná polyuretánová pena vyššej tuhosti, vrstva kokosového vlákna alebo studená pena s vyššou hustotou poprípade s vyšším odporom voči stlačeniu. Matrac s tvrdosou č. 3 uprednostňujú predovšetkým muži, mladší žudia, zákazníci s vysokou hmotnosou a všeobecne zákazníci, ktorí požadujú tvrdšie spanie. Medzi tieto matrace patrí napríklad sendvičová matrac TAMARA.

Tvrdos č. 4:

Do tvrdosti číslo 4 zaraďujeme naše najtvrdšie matrace, ako je AGÁTA. Je složená z vysoko odolnej polyuretánovej peny. Vrchnú vrstvu tvorí kokosové vlákno, ktoré zaisuje dokonalé prevzdušnenie. U matracov tejto tuhosti zaisuje tvrdos vysoko objemová hmotnos studenej peny tvarovanej do masážnych nopov, ktoré napomáhajú udrža chrbticu v rovine a lepšie prekrvujú pokožku. Túto tvrdos uprednostňujú zákazníci vyššej váhovej kategórie a muži.

Dvojitá tvrdos:

Vežmi zaujímavý variant tvoria matrace, ktoré majú z každej strany odlišnú tvrdos. Nazývame ich partnerské matrace. Zákazník si môže totiž zvoli tvrdos matraca, akú momentálne potrebuje. Rozdielne tvrdosti u týchto matracov dosahujeme použitím materiálov s odlišnou objemovou hmotnosou. Tieto matrace patria samozrejme k najobžúbenejším. Predovšetkým BRIGITA a NIKOLA, ktoré sú ideálne pre manželský pár (mäkšia strana pre ženu, tvrdšia strana pre muža).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Hmotnos zákazníka

Pri výbere matraca je potrebné prihliadnu k váhovej kategórii. Naše matrace sú vybavené štítkom s maximálnym doporučeným zaažením. Nosnos matraca by mala by minimálne o 5 kg vyššia, ako je Vaša hmotnos. Pokiaž si vyberiete matrac s nosnosou, ktorá je rovnaká alebo menšia, ako je Vaša hmotnos, môže po čase dôjs k preležaniu matraca.

 

3. Vek zákazníka

Kvalita spánku má zásadný význam pre všetky vekové kategórie. Deti potrebujú pre svoj zdravý rast a vývin kvalitný, skôr pevnejší matrac so strednou tvrdosou. U mladých žudí je záujem o tuhšie spanie a čím je človek starší, mal by používa mäkší a elastickejší matrac. Ten by mal by kombinovaný s lamelovým roštom. Vhodnou alternatívou sú polohovatežné lamelové rošty. Seniorovi ocenia predovšetkým motorové typy.

 

4. Spôsob uloženia matraca

Správne uložený matrac by nemal leža na pevnej doske. Nedochádza tak k dobrému vetraniu matraca. Lepším variantom sú drevené laové rošty, ktoré zaručia prevzdušnenie matraca. Priečky roštu by mali ma šírku okolo 5 cm a vzdialenos medzi nimi vožte aspoň 4 cm. Oveža lepším variantom sú rošty z predpružených lamiel. Zatiaž čo na drevenom rošte je matrac pri zaažení vežmi stlačený, vďaka lamelovému roštu sa viac prehne a šetrí sa. Lamelový rošt napomáha väčšej elastickosti matraca a lepšiemu prispôsobeniu Vášmu telu. Polohovací lamelový rošt oceníte pri čítaní alebo sledovaní televízie. Unavené nohy alebo bolestivá chrbtica si odpočinú pri nadvihnutej spodnej časti roštu. U motorových polohovacích roštov odpadá manipulácia s roštom pri každej zmene nastavenia. To je vežká výhoda u dlhodobo chorých žudí, ale aj zdravý človek si rád dopraje luxus.

 

5. Charakter používania matraca

Vožte matrac podža aj podža toho, do akého prostredia bude určený. Niektoré druhy matracov sú určené pre príležitostné spanie (chaty, ubytovne, hotely). Tu postačia matrace polyuretanové a niektoré sendvičové. Dobrou alternatívou sú aj pružinové matrace. Ich najväčšou prednosou je ich vzdušnos. Na každodenné spanie volíme typy matracov podža Vašich požiadaviek.

 

6. Aký poah zvoli

Vežký dôraz u matracov sa pri výbere matraca kladie nielen na ich obsah, ale aj na poah. Látka má štandardnú šírku cca 230 cm a prošívá sa dutým vláknom rôzne gramáže. Pre podšitie sa používa netkaná textília. Takto spracovaná látka je potom pripravená pre výrobu poahu. Záleží len na výrobcovi, či zvolí poah snímatežný alebo pevný. Vežkou nevýhodou pevného poahu je jeho nepratelnost. Poah sa nedá z matraca zloži a preto sme pri čistení nútení použi iba hubku alebo kefu. V našej ponuke prevažujú poahy snímatežné a pratežné. Vybra si môžete hneď z niekožkých druhov. Pre viac informácií sa pozrite na nᚠčlánok aký vybra poah na matrac. Praním v práčke sa odstráni nielen nečistoty, ale aj roztoče. O tom, ako správne pra poah sa dočítate v článku ako správne pra poah.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0