ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 87 €

Použité materiály

Bio pena

Sójový extrakt, z ktorého sú vyrábané matrace, má nielen priaznivý vplyv na žudský organizmus, ale tiež šetrí nᚠekosystém - znižuje spotrebu nerastných surovín.
Soja je už po tisíce rokov cenenou surovinou krajín Ďalekého východu pre svoj pomerne vysoký podiel lecitínu. Lecitín zvyšuje intenzitu dýchania žudskej kože, ovplyvňuje jej pružnos, reguluje pH-hodnotu kože a podporuje prirodzený ochranný pl᚝ proti agresívnym vplyvom prostredia. Použitie prírodné suroviny má tak unikátny vplyv na výsledné vlastnosti matraca. Použitím sójového extraktu sa násobí elasticita (ažnos), znižuje sa tlaková deformácia a zároveň sa zvyšuje odrazová pružnos. Táto pena sa vyznačuje dlho životnosou a skvelými ortopedickými vlastnosami. Matrace vyrobené z extraktu sóje spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na testovanie, Ökotex-Standard - Triedy 1. Ponuka matracov z bio peny.


Polyuretánová pena

Polyuretánová pena, niekedy aj PUR pena, sa vyznačuje dobrou elasticitou a tvarovou stálosou. Najčastejšie sa táto pena kombinuje s vrstvou spájaného polyuretnanu RE 80. U niektorých matracov, napr Agáta je použitá polyuretánová pena s vyššou objemovou hmotnosou. Táto pena je kvalitnejší, znesie vyššie zaaženie a matrace za použitie tejto peny sú tuhšie. Vyberte si matrac z polyuretanovej peny.


Studená pena

Líšia sa technológiou výroby, ktorá zásadne ovplyvňuje výsledné vlastnosti matraca. Má väčšie póry ako klasická PUR pena. Je preto priedušnejšie a vzdušnejší, má lepšie elastické vlastnosti, tvarovú stálos a lepšie kopíruje krivky tela. Pre výrobu matracov zo studenej peny používame peny rôznych tuhostí, ktoré potom kombinujeme tak, aby tvorili anatomické zóny a podporili ideálnu anatomickú polohu chrbtice. Studenú penu taktiež kombinujeme s lenivou penou, ktorá prispôsobuje svoju tuhos a tvar podža absorbovaného tepla, čo zaručuje výbornú adaptáciu matraca akejkožvek váhovej kategórii. Na našich stránkach ponúkame vežké množstvo matracov zo studenej peny.


Lenivá pena

Jedná sa o penu, ktorá mení svoju tuhos v závislosti na teplote. To znamená, že pri teleso kontakte pena zmäkne. Rovnomerne rozkladá tlak materiae na žudské telo, čo pozitívne ovplyvňuje krvný obeh. Významný komfort spánku zaručuje tvarovanie lenivej peny do tzv masážnych nopov, ktoré dokonale prekrvujú vrchnú čas pokožky. Viscoelastická pena nevytvára protitlak a tým zabraňuje prípadnému vzniku preležanín.


Latex

Latexová pena je komfortná, trvanlivá a má vežmi vysokú elasticitu. Je flexibilný a tvarovo stála aj po mnohých rokoch používania. Po stlačení sa vežmi rýchlo vracia do pôvodného tvaru. Latexovej peny z produkcie firmy Artilat-Vyrolat obsahujú maximálne možný podiel prírodného kaučuku. Latex je zdravotne nezávadný, odolný proti plesniam a baktériám, neprekračuje limitné hodnoty škodlivín podža normy EUROLATEX. Výrobky firmy Artilat-Vyrolat získali certifikát Oko-Tex Standard 100. Ponuka matracov z latexu.


Kokosové vlákno

Získava sa z kôry kokosových orechov zo Srí Lanky. Do gumokokosových dosiek sa používa vlákno najvyššej kvality. Vo firme SEGUE sa vlákno dôkladne rozvožnia a jeho drevitý charakter "savos" je eliminovaný technicky dokonalým prostříkáním latexom, vďaka ktorému získava kokosové vlákno svoj špecifický charakter - vysokú elasticitu a vzdušnos. Prírodný latex je kaučukovníkové mlieko, získané z kaučukovníkové Hevea brasiliensis. Pre výrobu gumokokosu sa používa čistý prírodný latex v tekutej forme. Pružnos je najvýznamnejšou vlastnosou hotových výrobkov.


Ovčie rúno

Kypriaci vrstva spevnená jutovú tkaninou, na ktorej je nanesená vrstva polyesteru s prímesou vlny vo výške 2 cm. Tento materiál s vysokým podielom prírodnej vlny ponúka výbornú termoregulačné schopnos a príjemne hreje žudské telo v priebehu spánku.


3D páska

Použitie 3D pásky u poahové látky zaručuje dokonalé prevzdušnenie a napomáha cirkulácii vzduchu.


Materiály používané u matracov z dielne firmy Jelínek.

Tieto materiály sa používajú ako roznášacia vrstva na matraci. Sú umiestnené medzi lamelami a poahom matraca.


Talalay LATEX

Talalay LATEX je vyrobený špeciálnou metódou zo zmesi prírodného a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastnosou tohto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchovanie pružnosti a nosnosti i po mnohoročnom používaní. Svojimi otvorenými pórmi zaručuje výborné prevzdušnenie a tepelnú pohodu. Material Talalay latex obsahuje napr. matrac Zora.
Výška matraca s Talalay latex je 15 cm.


Nawapur

NAWAPUR - prírodná, ekologická, priedušná pena, ktorej hlavnou zložkou je rastlinný výažok z byliny ricínu obyčajného, ​​známy ako ricínový olej. Pena má vynikajúce mechanické vlastnosti (pevnos, pružnos, elasticitu). Z peny NAWAPUR je napr. matrac Salome. Výška matraca s penou NAWAPUR je 17 cm.

Embrace

EMBRACE - prvý na svete "lenivá" vysoko komfortná latexová pena s visko-elastickým efektom (citlivá prispôsobivos teplote a tvaru) s otvorenou štruktúrou latexových buniek. Zaisuje jedinečnú termoreguláciu a priedušnos. Telo dokonale podoprie, nevytvára žiadny protitlak a umožňuje tak žahké otáčanie. Latexová pena EMBRACE je vždy dodávaná v kombinácii s 2cm silnou penou DURÉN KOMFORT. Penu Embrace obsahuje napr. matrac Ester.
Výška matraca v tomto prevedení je 17 cm.

Termopur

TERMOPUR - visko-elastická (tzv. lenivá) pena, obsahujúca visko-elastickú prísadu, ktorá zaručuje vežmi príjemnú mäkkos povrchu matraca. Pena TERMOPUR sa dokáže vežmi citlivo prispôsobi teplote a tvaru tela. Roznášaciu vrstvu TERMOPUR odporúčame obzvl᚝ citlivým jedincom, vyžadujúcim príjemnú mäkkos povrchu matraca (nedochádza k otlačeniu v oblasti ramena alebo bedra). Visko-elastická pena TERMOPUR je po celej ploche vybavená zmäkčujúcimi nopky, zaručujúcimi dokonalé zmäkčenie a prevzdušnenie. Latexová pena TERMOPUR je vždy dodávaná v kombinácii s 2cm silnou penou DURÉN KOMFORT.
Výška matraca v tomto prevedení je 17 cm.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0