Zdravý spánok

|   26.08.2021

Zdravý spánok je dôležitý pre našu fyzickú i duševnú pohodu. Ak chceme ži kvalitný život, musíme dobre spa. Ako môžeme spánok zlepši a čo robi inak?

Zdravý spánok

 

Čo je to spánok?


Spánok je čas, kedy telo regeneruje a naberá sily. Ide o zložitý proces, počas ktorého sa striedajú fázy spánku REM a NREM. Ak je tento proces prerušovaný, nespíme dobre.

Prečo ma kvalitný spánok?
Zdravý spánok

  • predlžuje život
  • zlepšuje pamä
  • podporuje tvorivos
  • odbúrava stres a zvyšuje odolnos voči nemu
  • znižuje riziko depresie
  • zlepšuje náladu a celý nᚠživot, je to základná žudská potreba.

Čo nás čaká, ak nebudeme dobre spa?

Dlhodobá absencia kvalitného hlbokého spánku sa prejavuje zhoršením sústredenia a pamäti - túto situáciu poznajú dobre rodičia malých detí. U niekoho sa prejaví zmenou váhy, zlou imunitou, únavou, malátnosou, alebo sklonmi k depresiám.

 

Ako lepšie spa?

jednoducho :-)

Pravidelnos:Zdravý spánok

Nastavenie pravidelnej doby na zaspávanie a vstávanie vytvorí režim, na ktorý si už počas jedného týždňa zvyknete a bude sa cíti odpočinutejší.

Pohyb:

Ak počas dňa vyviniete nejakú fyzickú aktivitu, zaistí vám to lepší spánok. Telo potrebuje cíti fyzickú námahu. Postačí už 10 minút chôdze, alebo behu.

Jedlo:

Ideálne nejedzte 3 hodiny pred spaním a ak to nejde, potom vožte žahšie jedlá. Nepite alkohol, ktorý počas spánku musí telo odbúrava, a kofeín, ktorý telo naopak aktivuje.

Pokoj a rituály:

Uspávacie rituály sú príjemné a dajú telu vedie, že sa blíži čas odpočinku. Čo do postele nepatrí - je notebook, večerné surfovanie na internete a sledovanie televízie. Oveža príjemnejšie je žahnú si a upokoji mysež pri dobrej knihe, príjemnej hudbe alebo pri rozprávaní sa s partnerom.

 

Prostredie

Farby - vedeli ste, že vhodná farba vie ovplyvni náladu, pocity a správanie? Preto sa v spálni odporúčajú pokojné, jemné, zemité farby.

Zdravý spánok

 

Rozmiestnenie hrá vežkú úlohu - aby ste sa naozaj dobre vyspali, vyberte si správne miesto na postež. Zaujímavé tipy určite nájdete v usporiadaní spálne podža Feng Shuei.

Pokojný a tichý priestor.

Teplota - ideálna teplota je 18-20°C

Vetranie - vožte čo najväčšiu možnú izbu, kvôli cirkulácii vzduchu. Zle vetratežná spálňa - zvyšuje riziko výskytu plesní, podporuje množenie baktérií a roztočov. Dôležité je čisté a dobre odvetrané lôžko.

Čistota - miesto na spánok by malo by čisté. Bez prachu, v ktorom sa držia roztoče. Vlhkosti, ktorú vyhžadávajú plesne a baktérie. V posteli, na ktorej sa vám bude dobre spa.

Pár tipov pre zdravší spánok od nás z i-matraca:

Matrac by mal zodpoveda nárokom - mal by by pre každého akurát tuhý, akurát vežký, zónovaný, ortopedický... Viac o tom, aký by matrac mal by, sa dočítate tu.

Matrace do zle vetratežných priestorov - vždy odporúčame - lamelové, taštičkové alebo pružinové matrace, pretože majú najlepšiu vetratežnos zo všetkých.

 Pružinový matrac PetraTaštičkový matrac Fyzio

 

 

 

Pružinový matrac Petra, zníži vlhkos.

Taštičkový matrac Fyzio ponúka vzdušnos a navyše vysokú mieru pohodlia.

 

Rošt - v porovnaní s ním pevná doska zle vetrá a zospodu neprepustí ani vlhkos ani teplo. Preto odporúčame lamelové rošty, ktoré sú poddajné a umožňujú odvetrávanie. Navyše podporujú dobré vlastnosti matraca - jeho prispôsobivos, pružnos a vetratežnos.

Všeobecne platí, že matrac by sa mal vymeni po 10 rokoch, naopak kvalitný rošt vám môže slúži doživotne.

Napríklad:

Pevný rošt z masívu Primaplus. Teraz v akčnej ponuke 1 + 1.

Elektricky polohovatežný Lussoflex Motor quattro memory, ktorý má odolnos proti nárazovému zaaženiu. Zaistí správnu oporu chrbtice, je vhodný pre alergikov. Môžete ho umiestni aj do postele s úložným priestorom vďaka nízkemu motoru - tzv. Flat.

 

Rošt Primaplus 1+1Rošt Lussoflex motor

 

 

 

 

 

 

Lamelové rošty Lossoflex motor a párový rošt Primaplus 1 + 1 pre Vᚠpohodlný spánok.

 

 

 

Poah matraca - je viac než len látka...

Poah matraca je najvrchnejšia vrstva, ktorá absorbuje pot a nečistoty. Je vhodným miestom pre život roztočov a baktérií, ktoré sa živia nahromadenými nečistotami. Preto je dôležité pravidelne poah pra, aby zabránil znečisteniu jadra matraca a množeniu parazitov.

Poah Levandule

Poah Levanduža na matracoch od firmy Dřevočal - aj takto krásny poah môže matrac ma.

Vybera môžete od najzákladnejších poahov až po poahy s vysokou gramážou a pridanou hodnotou.

Napr. v podobe nitiek striebra - antibakteriálny, aloe vera - pre citlivú pokožku, Lyocell - pre dokonalú vzdušnos a odvádzanie vlhkosti a potu.

Aké typy poahov ponúkame, sa dozviete tu. Ak máte akékožvek otázky, obráte sa na nás.

Môžete nás kontaktova e-mailom: info@i-matrace.cz alebo telefonicky: +420 511 146 749

                  

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0