Výška matraca = kvalita spánku

Pri výbere nového matraca je dôležité venova pozornos niekožkým základným kritériám:Detail matraca

 • Rozmery matraca - je vežmi dôležité vedie aký rozmer potrebujete - šírka, dĺžka,  alebo výška matraca!
 • Na aký účel matrac kupujete - každodenné spanie,  alebo občasné spanie (na chate)
 • Kto bude leža na matraci - muž/žena, ich vek a hmotnos
 • Na čom bude matrac položený - doska, rošt - pevný, lamelový
 • Vaše zdravotné problémy - s chrbtom, ste alergik
 • Finančné možnosti


Výška matraca

Platí pravidlo, čím je vyššie jadro, tým pohodlnejší  a drahší je matrac. Pri výbere výšky matraca je potrebné zohžadni aj vežkos zápustnej hĺbky v ráme postele. Je to dôležité z dôvodu, aby nám matrac nevypadol, alebo naopak, aby sa "neutopil". Zápustnou hĺbkou rámu postele je myslená vzdialenos od hornej hrany bočnice postele po vrchnú hranu roštu (dosky).

Je dôležité, aby bola aspoň 1/4 matraca krytá bočnicou postele. Matrac tak bude zaistený proti prípadnému vypadnutiu. Pri zakúpení matraca s výškou 20 cm, musí by najmenej 5 cm krytých rámom postele. Ak máte naopak vysokú bočnicu postele a vyberiete si matrac s výškou do  15 cm, tak sa môže sta, že vám bude bočnica zavadza.
Matrac Modena| i-matrace.sk
Ďalším dôležitým faktorom pri výbere výšky matraca je váha užívateža. Čím je človek ažší, tým by mal ma vyšší matrac. Dospelý člověk  vážiaci okolo 70 kg, by mal ma matrac s minimálnou výškou 13 cm. Človek vážiaci okolo 100 kg potrebuje matrac s výškou aspoň 15 cm až 17 cm. Vždy záleží na tom, z akého materiálu je vyrobený a ako často na ňom budete spa. Viac o ponuke matracov pre osoby vyššej hmotnosti nájdete tu.


Ponúkame matrace s rôznou výškou od 6 do 25cm:

 • Matrace s výškou 6 , 7,  alebo 8 cm - sú to matrace do detských postiežok. Sú vyrobené z purového jadra, kokosového vlákna,  alebo polyuretánovej peny. Napríklad detské matrace Jirka alebo Kuba
 • Matrace s výškou okolo 10 cm - matrace sú väčšinou "ochudobnené" o materiál. Spoznáte to podža kvality spánku. Väčšinou stačia na lôžka, ktoré sú určené k občasnému prespaniu. Napríklad molitanový matrac Albi alebo sendvičový matrac Milena.
 • Matrace s výškou okolo 14 cm - sú vyrobené z kvalitnejších materiálov. Tento typ matracov je určený na každodenné spanie. Napríklad sendvičové matrace Zora, Tamara alebo Neapol.
 • Matrace s výškou do 20 cm - prinášajú väčšie pohodlie. Jadro týchto matracov je tvorené niekožkými vrstvami (tzv. sendviče), ktoré majú svoju špecifickú úlohu. Viac materiálu v jadre má viac možností na kopírovanie vášho tela. Napríklad matrac z bio peny Malaga 1+1,  polyuretánový matrac Nora 1+1 alebo matrac z bio peny Ronda 1+1.
 • Matrace s výškou nad 20 cm - ponúkajú ideálny pomer medzi cenou a úžitkovou hodnotou. Tento typ matracov ocenia predovšetkým starší žudia, pretože sa im z nich bude lepšie vstáva. Skvele poslúži tiež žuďom trpiacimi zdravotnými problémami. Napríklad taštičkový matrac Monika alebo Arabela.

Ideálny matrac by mal by 20 cm vysoký, zónovo delený a vyrobený zo studenej, alebo visco peny.

 

Podklad pod matrac

Pri výbere matraca vežmi záleží na podklade, na ktorom bude matrac uložený. Ak budete ma matrac položený na latkovom rošte, tak je potrebné zakúpi matrac s vyššou výškou. Na nižšom matraci by ste cítili každú latku. Čo sa týka lamelových roštov, môžete zvoli nižší matrac, pretože rošt sa prehýba a dochádza tak k lepšiemu prevzdušneniu matraca.

Lamelový rošt Primaflex | i-matrace.sk


Pokiaž sa rozhodnete pre nový matrac,  tak by mala by vždy na prvom mieste práve kvalita spánku. Ak si nie ste istí výberom, tak sa pozrite na nᚠčlánok aký matrac vybra alebo nás kontaktujte.


Dnešné rozhodnutie vám zaistí zdravé spanie bez bolesti, vaše telo si oddýchne a načerpá sily na povinnosti nasledujúceho dňa.

 


My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0