Vyberáme nový matrac do postele

Pri výbere  správneho matraca je potrebné vzia do úvahy niekožko faktorov, ako sú rozmery, váha, charakter používania, zdravotné problémy a cena.

  • Rozmery - pohodlný spánok vyžaduje dostatočne vežký priestor na ležanie. Dĺžka lôžka by mala presahova výšku postavy minimálne o 20 centimetrov (ideálne 25-30). Minimálna šírka by mala by 80 cm, ale 90 cm, alebo 100 cm Vám poskytne viac pohodlia. (Dvojpostež min. 160 cm).
  • Váha- všetky ponúkané matrace v našom internetovom obchode sú označené maximálnou hmotnosou, pre ktorú sú určené. Pri matracoch firmy Dřevočal sú matrace navyše
    Vyberáme nový matrac do postelerozdelené podža 4 stupňov tvrdosti. 1 - najmäkšie... 4 - najtvrdšie.                          Viac na aký matrac vybra.
  • Charakter používania matraca - vyberte si matrac  podža toho, do akého prostredia bude určený. Niektoré druhy matracov sú určené pre príležitostné spanie (chaty, ubytovne, hotely). Do týchto priestorov stačia  polyuretánové matrace a niektoré sendvičové. Dobrou alternatívou sú aj pružinové matrace. Ich najväčšou prednosou je  vzdušnos. Na každodenné spanie volíme typy matracov podža vašich požiadaviek.
  • Zdravotné problémy- je potrebné vybera najkvalitnejšie materiály -  penové matrace s lenivou penou (napríklad Viscoline - zabraňuje preležaninám), alebo latexové matrace, ktoré sa dokážu najlepšie prispôsobi Vášmu telu a obmedzia protitlak spôsobujúci bolesti a časté otáčanie sa na matraci.
  • Cena - kvalita matraca rastie úmerne s cenou. Pri výbere matracov zo studených, viscoelastických pien, alebo z latexu musíme počíta s vyššou sumou.
  • Poah - poah matraca má niekožko dôležitých funkcií. Oddežuje telo od jadra matraca a zaisuje priedušnos (dôležitá je gramហrúna v poahu). Poah okrem iného absorbuje vlhkos a potom ju uvožňuje, udržuje čistotu a hygienu a plní aj estetickú funkciu. Viac sa o poahoch dozviete v sekcii aký vybra poah na matrac.


Aký je ten správny matrac do postele sa dozviete v sekcii aký matrac vybra.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0