Taštičkový alebo pružinový matrac?

|   01.07.2022

Viete, aký je rozdiel medzi taštičkovým a pružinovým matracom? Aj keď sú oba pohodlné a ideálne pre každodenný spánok, sú medzi nimi zásadné rozdiely. Najlepšie bude zača úplne od začiatku a postupne si matrac rozobra do poslednej pružinky.

Ako vyzerajú taštičkové matrace? Taštičkový matrac Monika

Na prvý pohžad ich nespoznáte. Aj po vyzlečení poahu pôsobí, napr. matrac Monika, úplne bežne ako klasické penové matrace. To kúzlo sa skrýva až pod povrchom, čiže pod roznášacou penovou vrstvou.

Stredom a súčasne hlavným orgánom matraca sú stovky až tisícky malých taštičiek, v ktorých sa ukrývajú malé, šikovné, ale hlavne odolné pružinky. Každá jednotlivá pružinka má svoj vlastný ochranný obal a vzájomne sa pružinky neprelínajú.

Na ne sú uložené penové vrstvy, ktoré môžu by z rôznych materiálov: studená pena, latex, PUR pena a mnoho ďalších. Peny sú tiež často kombinované.

Väčšina taštičkových matracov má každú ložnú stranu vybavenú inou tuhosou peny. Nemusíte sa teda obáva, že by matrac bol nepríjemne tvrdý alebo mäkký.

V čom teda spočíva to blahodarné pohodlie?

To, čo iný druh matracov nemôže ponúknu, je dokonalé prispôsobenie sa matraca povrchu tela.Každá jednotlivá taštička sa ideálne prispôsobí zaaženiu. Súčasne pohyb vníma iba daný bod matraca a pohyb sa neprenáša ďalej na plochu.

Teda pokiaž spíte so svojím partnerom na jednom celistvom matraci, nehrozí, že by vás partner budil nepríjemným a divokým prehadzovaním sa v posteli. To je hlavná výhoda taštičkového prevedenia oproti bežným penám alebo pružinám. Pre koho sú matrace ideálne?

Pre každého „dospeláka“.

Teda každého, kto ocení maximálny komfort spánku. Matrac odporúčame uloži na latkový rošt. Tie, ktoré majú kvalitné prevedenie taštičiek s počtom okolo tisíc a neobsahujú kokosovú dosku, sú vhodné aj pre polohovatežné rošty.

Počascelého života dokážete oceni pohodlie taštičkových matracov. Avšak čím je vᚠvek pokročilejší avnímate každú nerovnos povrchu matraca a stuhnutos kĺbov, tým väčší význam pre vás majú.


Pružiny v matracoch Pružinová matrace Petra

Pružinové matrace sú zostavené obdobne ako taštičkové. Základom sú však väčšie vzájomne previazané pružiny. Tie už nie sú zvl᚝ zabalené do ochranných krytov, ale sú preložené celistvou vrstvou (často filcom), na ktorú je uložená roznášacia penová čas. Tá môže by opä tvorená rôznou penou, ktorá dodáva charakteristické vlastnosti jednotlivých matracov. Vzájomné previazanie pružín vedie k prenášaniu pohybu na väčšiu čas matraca. To je pre jedného používateža príjemné. Avšak pre väčšie rozmery partnerských matracov to nie je ideálne.

Pružinové matrace sú väčšinou cenovo dostupnejšie ako taštičkové a sú vďaka svojej vzdušnosti často využívané na chatách, chalupách, alebo v iných horšie, či menej vetraných priestoroch.

S pružinovým prevedením matraca máte istotu správnej cirkulácie vzduchu a príjemný zdravý spánok. Ich najvhodnejšie uloženie je na latkové rošty alebo pevné dosky.

Najväčšou nočnou morou zákazníkov je obava, či pružiny časom nepovolia a nebudú počas spánku citežné. Tento predsudok už môžeme dávno hodi za hlavu.

Pružiny a hlavne roznášacie vrstvy sú už vyrábané z pevných a odolných materiálov. Vyskočenie pružiny ako za starých dobrých čias našich babičiek už nie je možné.

  • Doprava zadarmo
  Pružinový matrac Petra

  Petra

  Záruka na zboží 2 roky do hmotnosti 130Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední a Tvrdá zóny: 7 zón
  Skladom > 5ks

  Vežmi kvalitný pružinový matrac Petra vrstvený elastickými penami ...

  od 210€
  detail
   • Doprava zadarmo
   Pružinový matrac Irma

   Irma

   Záruka na zboží 2 roky do hmotnosti 120Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední zóny: 7 zón
   Skladom > 5ks

   Kvalitný pružinový sedemzónový matrac. Nosné vrstvy matraca tvorí pena ...

   od 181€
   detail
    • Doprava zadarmo
    Taštičkový matrac Monika

    Monika

    Záruka na zboží 2 roky do hmotnosti 130Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Měkká a Tvrdá zóny: 5 zón
    Skladom > 5ks

    Päzónový taštičkový matrac Monika dvojaký tuhosti, vožba tuhšie ...

    od 343€
    detail
     • Doprava zadarmo
     Partnerský kvalitný ortopedický matrac Fyzio plus

     Fyzio plus

     Záruka na zboží 3 roky do hmotnosti 120Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední a Tvrdá zóny: 7 zón
     Skladom > 5ks

     Partnerský kvalitný ortopedický matrac Fyzio plus so 7 zónovým ...

     od 201€
     detail
     My Vám zavoláme
     Zadajte svoje tel. číslo
     Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
     Naše obchody

     Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

     Webdesign: studioQe
     0