Matrace pre alergikov

Alergia je abnormálna, prehnaná reakcia nášho imunitného systému, ktorý sa snaží ochráni  telo pred látkami z vonkajšieho Roztoč prostredia. Tieto látky (alergény) v skutočnosti nie sú škodlivé, ale vyvolávajú u citlivého jedinca alergické reakcie.

Počet alergikov stále rastie. Najmenej 25% obyvatežstva je alergických na nejakú látku.

Alergén môže by v podstate  akákožvek  látka bielkovinovej povahy vo vzduchu, vo vode i v pôde. Môže vzniknú kedykožvek, nezáleží na veku. Jednoducho môžete ovoňa  obžúbenú kvetinu a zistíte, že vám opuchli oči, škriabe vás v krku a kýchate. Pež totiž môže by alergén s ktorým sa často stretávame a nᚠimunitný systém naň reaguje vznikom alergickej reakcie.

Alergény

 

Alergény

 

Prejavy alergie môžu by: zdurenie nosovej sliznice, začervenanie a svrbenie očí, zúženie priedušiek, dýchavičnos, ekzém, vyrážka a iné kožné reakcie.

Alergiu môže spôsobi aj zlá hygiena matraca, alebo ostatných lôžkovín.  Tento typ tovaru je totiž potrebné vybera vežmi starostlivo a dodržiava prísne kritéria ich hygieny a údržby.

Plesne a roztoče sú častým problémom pri výbere matracov a lôžkovín. Roztoče sa živia šupinkami žudskej kože, ktoré sa nám každú noc odlučujú potom. Následne sa dostávajú na matrac. Dospelý človek vyprodukuje za jednu noc až ¾ litra potu. Mikroskopické častice prachu a výkalov roztočov, ktoré sa uvožnia pri každom pohybe sa potom usadzujú v našich ústach, nose, očiach a na koži.

Matrac Kréta z antibakteriálne peny
V dnešnej dobe je ponuka špeciálnych lôžkovín pre alergikov vežmi bohatá. Vhodnou vožbou sú matrace zo studenej peny alebo latexové matrace. Sú hygienické, vežmi priedušné a bez akýchkožvek alergénov. Na rozdiel od ostatných druhov matracov zloženie a štruktúra penových matracov neumožňuje prežitie baktérií a roztočov. V našej ponuke máme matrac z antibakteriálnej peny Kréta, ktorý tieto podmienky spĺňa.

Latex

Ďalšou vhodnou vožbou sú latexové matrace. Na  ich výrobu sa používa latex, ktorý je zdravotne nezávadný a odolný proti plesniam a baktériám. Latexové matrace sú revolučným riešením pre alergikov. Príkladom je latexový matrac Šárka, vyrobený kombináciou trojzónového latexu a studenej peny.

Na bezchybné fungovanie matracov vplýva prevzdušňovanie počas spánku, ale aj mimo neho. Mali by by uložené na latkovom, alebo lamelovom rošte. Môžu tak dýcha oboma smermi. Treba ich  pravidelne vetra, minimálne 1x za rok, napríklad celý deň na balkóne, alebo v dobre vetratežnej  miestnosti. Ležanie na  nepriedušnom matraci je vežmi škodlivé.

Človek trpiaci alergiou by si mal  vybera antibakteriálne materiály s antialergickými poahmi. Ponúkame niekožko poahov s antialergickou úpravou. Pletenina, z ktorej sú vyrobené,  je špeciálne upravená a bez akýchkožvek chemických prísad. Vďaka tomu chráni matrac pred mikroorganizmami (roztočmi, baktériami a hubami).

Poahy pre alergikov

  • AloeVera - obsahuje výažok z rastliny Aloe Vera, ktorá sa vyznačuje hojivými účinkami na žudskú kožu. Aróma tejtoSilver Guard rastliny zabraňuje vzniku zápachov a odstraňuje nepriaznivé mikroorganizmy. Gramហpoahu je 200g/m2.

  • Silver Guard - antibakteriálny poah, ktorý ponúka dokonalú ochranu proti baktériám, roztočom a zabraňuje  ich rozmnožovaniu. Je dermatologicky testovaný a šetrný voči pokožke. Je revolučným riešením pre alergikov. Gramហpoahu je 250g/m2.

  • Lyocell - prírodné vlákno získané z dreva duba a buka. Vlákno poahu je pevné a odolné a rýchlo sa v ňom odparuje. Poah je jemný a  má hodvábny lesk. Je  prešitý trojzónovým spôsobom. Gramហje 200g/m2.

  • Medicott -obsahuje špeciálnu zložku Medicott, ktorá zabraňuje vzniku plesní a usadzovaniu roztočov. Má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti bez pridania chemických látok. Poah pri pravidelnej údržbe vydrží dlhý čas. Jeho gramហje 300g/m2

Poahy sú snímatežné a môžu sa pra pri  60°C. Výhodou týchto poahov je zips umiestnený po celom obvode matraca. Možno ho rozdeli na dva diely a pra aj v menšej práčke.

 Poahy

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0