Partnerské matrace 1  1 zdarma

Zdravý spánok

|   26.08.2021

Zdravý spánok je dôležitý pre našu fyzickú i duševnú pohodu. Ak chceme ži kvalitný život, musíme dobre spa. Ako ho môžeme zlepši a čo robi inak?

Zdravý spánok

 

Čo je to spánok?


Spánok je čas, kedy telo regeneruje a naberá sily. Ide o zložitý proces, počas ktorého sa striedajú fázy spánku REM a NREM. Ak je tento proces prerušovaný, nespíme dobre.

Prečo ma kvalitný spánok?
Zdravý spánok

  • predlžuje život
  • zlepšuje pamä
  • podporuje tvorivos
  • odbúrava stres a zvyšuje odolnos voči nemu
  • znižuje riziko depresie
  • zlepšuje náladu a celý nᚠživot, je to základná žudská potreba.

Čo nás čaká, ak nebudeme dobre spa?

Dlhodobá absencia kvalitného hlbokého spánku sa prejavuje zhoršením sústredenia a pamäti - túto situáciu poznajú dobre rodičia malých detí. U niekoho sa prejaví zmenou váhy, zlou imunitou, únavou, malátnosou, alebo sklony k depresiám.

 

Ako lepšie spa?

jednoducho :-)

Pravidelnos:Zdravý spánok

Nastavenie pravidelné doby pre zaspávanie a vstávanie, vytvorí režim, na ktorý si už počas jedného týždňa zvyknete a bude sa cíti odpočinutejší.

Pohyb:

Ak počas dňa vyviniete nejakú fyzickú aktivitu, zaistí to lepší spánok. Telo potrebuje cíti fyzickú námahu. Postačí už 10 minút chôdze, alebo behu.

Jedlo:

Ideálne je nejes 3hodiny pred spaním a ak to nejde, potom voli žahšie jedlá. Nepi alkohol, ktorý počas spánku musí telo odbúrava a kofeín, ktorý telo naopak aktivuje.

Pokoj a rituály:

Usínacej rituály sú príjemné a dajú telu vedie, že sa blíži čas odpočinku. Čo do postele nepatrí, je pc, večerné surfovanie na internete a sledovanie televízie. Oveža príjemnejšie je žahnú si a upokoji mysež pri knihe, príjemnej hudby alebo pri rozprávanie s partnerom.

 

Prostredie

Farby - vedeli ste, že vhodnej farby vie ovplyvni náladu, pocity a správanie? Preto sa v spálni odporúčajú pokojné, jemné, zemité farby.

Zdravý spánok

 

Rozmiestnenie hrá vežkú úlohu - aby ste sa naozaj dobre vyspali, vyberte správne miesto pre postež. Zaujímavé tipy určite nájdete v uspořádní spálne podža Feng Shuei.

Pokojný a tichý priestor.

Teplota - ideálna teplota je 18-20 ° C

Vetranie - vožte najväčší možný izba, kvôli cirkulácii vzduchu. Zle vetratežná spálňa - zvyšuje riziko výskytu plesní, podporuje množenie baktérií a roztočov. Dôležité je čisté a dobre odvetrávané lôžko.

Čistota - miesto pre spánok by malo by čisté. Bez prachu, na ktorom sa drží roztoče. Vlhkosti, ktorú vyhžadávajú plesne a baktérie. V posteli, na ktoré sa vám bude dobre spa.

Pár tipov pre zdravšie spánok od nás z i-matraca:

Matrac by mala zodpoveda nárokom - mala by by pre každého akurát tuhá, akurát vežká, zónovania, ortopedická .. viac o tom, aká by matrac mala by, sa dočítate tu.

Matrace do zle vetratežných priestorov -Vždy odporúčame lamelové, taštičkové alebo pružinové matrace, pretože majú najlepšie vetratežnos zo všetkých.

 Pružinový matrac PetraTaštičkový matrac Fyzio

 

 

 

Pružinová, matrace Petra, zníži vlhkos. Taštičkový Fyzio ponúkne tiež vzdušnos a navyše vysokú mieru pohodlia.

 

Rošt - pevná doska zle vetrá, zospodu nepustí von vlhkos ani teplo. Preto odporúčame lamelové rošty, ktoré sú poddajné a umožňujú odvetrávanie. Navyše podporujú dobré vlastnosti matraca - jej prispôsobivos, pružnos a vetratežnos.

Všeobecne platí, že matrac sa má vymeni po 10 rokoch, kdežto hodnotný rošt Vám môže slúži doživotne.

Napríklad:

Pevný rošt z masívu Primaplus. Teraz v akčnej ponuke 1 + 1.

Elektricky polohovatežný Lussoflex Motor quattro memory, ktorý má odolnos proti nárazovému zaaženiu. Zaistí správnu oporu chrbtice, je prijatežný pre alergikov. Môžete ho umiestni aj do postele s úložným priestorom vďaka nízkemu motora - tzv. Flat.

 

Rošt Primaplus 1+1Rošt Lussoflex motor

 

 

 

 

 

 

Lamelové rošty Lossoflex motor a párový rošt Primaplus 1 + 1 pro Vᚠpohodlný spánek.

 

 

 

 

 

Poah na matrac - viac než len látka.

Poah matraca je najvrchnejšej vrstva, ktorá absorbuje pot a nečistoty. Je vhodným miestom pre život roztočov a baktérií, ktorí sa živia nahromadenými nečistotami. Preto je dôležité pravidelne pra poah, ktorý zabraňuje znečisteniu jadra matraca a množenie parazitov.

Poah Levandule

Poah Levanduža na matracoch od firmy Dřevočal - aj takto krásny poah môže na matrac by.

Vybera môžete od najzákladnejších až po poahy s vysokou gramážou a pridanou hodnotou.

Napr. v podobe nitiek striebra - antibakteriálne, aloe vera - pre citlivú pokožku, Lyocell - pre dokonalú vzdušnos a odvádzanie vlhkosti a potu.

Aké sú typy poahov, sa dozviete tu. Ak máte akékožvek otázky, obráte sa na nás. Môžete nás kontaktova na e-maile: info@i-matrace.cz alebo telefónu: +420 511 146 749

                  

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0