Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
Partnerské matrace 1  1 zdarma
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 84 €

Zdravý spánok

Aký je základ zdravého spánku?

Zdravý spánok je dôležitý pre našu fyzickú i duševnú pohodu. S tým jednoznačne tiež súvisí zaspávanie na kvalitné posteli s pohodlným matracom a roštom.

Najprv si ale povieme, aké farby zvoli do spálne

Celkový dojem z spálne samozrejme dotvára aj výber farieb, dekorácií, doplnkov a nábytku. Vedeli ste, že vhodne farby dokážu ovplyvni náladu, pocity a správanie? Preto sa odporúčajú svetlé farby, nie dominantné a výrazné. Zelená je ideálnou farbou, pretože upokojuje a dodáva novú energiu, čo iste každý po náročnom dni oceni.

 

                           tirol

 

Umiestnenie hrá vežkú úlohu

Aby ste sa ale naozaj dobre vyspali, bude nutnosou správne vybra aj umiestnenie postele. Pre spánok potrebujte pokojný a tichý priestor. Ak nemáte možnos vetrania, vožte najväčší možnů izbu, kvôli cirkulácii vzduchu. Pre miestnosti so zlou vzdušnosou sa odporúčajú lamelové, taštičkové alebo pružinové matrace, pretože majú takmer najlepšie vetratežnos zo všetkých.

Napríklad pružinová Karina kokos  . Ide o ortopedickou 7 zónovú matrac. Je vežmi priedušná, preto sa hodí aj do priestorov s vyššou vlhkosou. Možno ju uloži na pevnú dosku, alebo pevný rošt.

                                            pružinová matrac Karina Kokos

 

Neodporúčame umiestni postež k oknu alebo kúrenie, aby ste nevnímali príliš silno chlad ani teplo.

Výber matrac môže by oriešok

K plnohodnotnému spánku patrí vožba patričné matraca. Musíte si uvedomi, kto na nej bude spa. Vek, váha, zdravotné problémy a uloženie je nevyhnutné pri výbere matraca pozna. Dôležité je taktiež zvoli správnu tvrdos. Stupnica 1 až 5 označuje tvrdos matraca, kedy jednotka sa hodí pre nízke váhy a dorast, päkou sa označujú matrace tvrdé, ktoré sú vhodné pre extrémne váhy. Pozor! Vežmi mäkké matrace nie sú dobré pre bedrovú chrbticu, pretože sa dostáva do neprirodzenej polohy, čo môže vies k bolesti.

Ak si neviete rady, ktorá bude vhodná práve pre Vás, určite sa pozrite na nᚠčlánok "Aký matrac si vybra"

Na čo uloži matrac?

Ak je matrac uložená na pevnom rošte či doske, jadro matraca by malo by vysoké aspoň štrnás centimetrov. Vyššia jadro zaistí väčšie pohodlie, ale aj lepšie rozloženie váhy tela.

Uloženie na rošte

Rošt zabezpečuje skvelé odvetrávanie, čím sa eliminuje riziko tvorenia plesní a roztočov. Všeobecne sa hovorí, že matrac sa má vymeni po 10 rokoch, kdežto hodnotný rošt Vám môže slúži takmer doživotne.

Rošty môžu by lamelové kedy pružiace lamely sú uložené najčastejšie vo výkyvných kaučukových púzdrach, alebo latkové  Z lamelových roštov si môžete vybra pevný, manuálne polohovacie, alebo dokonca aj motorovo polohovacie, pre zaistenie ešte väčšieho pohodlia.

Napríklad elektricky polohovatežný Lussoflex Motor quattro memory , ktorý má odolnos proti jednorazovému zaaženiu. Zaistí správnu oporu chrbtice, a je prijatežný pre alergikov. Môžete ho umiestni aj do postele s úložným priestorom vďaka nízkemu motora - tzv. Flat.

 

                                         rošt Lussoflex motor

 

 

K dokonalosti už chýba len málo

A v neposlednom rade aj poah na matrac a obliečky možno vybra podža potreby. Za roky používania sa v poahu nahromadia rôzne nečistoty. Preto je podstatné zabezpeči správnu hygienu. Viac v našom článku "ako správne pra poah"

                                             potahy

 

Kvalitu spánku ovplyvňuje, okrem iných faktorov aj obliečky, predovšetkým jeho materiál. Ponúkame preto niekožko druhov, aby si každý prišiel na svoje. Voli môžete bavlnené, damaškové, flanelové, krepové alebo saténové.

 

http://www.i-matrace.sk/1959-bavlneny-obliecok-narcis/

Bavlnené obliečky Narcis. Obliečky s motívom narcisov.
Materiálové zloženie: 100% bavlna. Balenie obsahuje: obliečku na vankúš s rozmerom 70x90 cm + obliečka na perinu rozmere 200x140 cm

                                                   Narcis

Ak budete ma akékožvek otázky, obráte sa na nás. Môžete nás kontaktova na e-maile: info@i-matrace.sk alebo telefónu: +420 511 146 749

                  

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0