Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Matrace pre alergikov

Alergia je abnormálna, prehnaná reakcia nášho imunitného systému, ktorý sa snaží ochráni  telo pred látkami z vonkajšieho prostredia. Tieto látky (alergény) v skutočnosti nie sú škodlivé, ale vyvolávajú u citlivého jedinca  alergické reakcie.

Počet alergikov stále rastie. Najmenej 25% obyvatežstva je alergických na nejakú látku.

Alergén môže by v podstate  akákožvek  látka bielkovinovej povahy vo vzduchu, vo vode i v pôde. Môže vzniknú kedykožvek, nezáleží na veku. Jednoducho môžete ovoňa  obžúbenú kvetinu a zistíte, že vám opuchli oči, škriabe vás v krku a kýchate. Pež totiž môže by alergén, s ktorým sa často stretávame a nᚠimunitný systém naň  reaguje vznikom alergickej reakcie.

Alergény

  • Vzdušné - pež, plesne, roztoče, alebo látky produkované domácimi zvieratami.
  • Potravinové - orechy, morské plody a ryby, mlieko, vajíčka, ovocie (najčastejšie citrusové plody), zelenina, obiloviny, alebo sója.
  • Kontaktné - ušžachtilé a neušžachtilé kovy, kozmetika, lieky  lokálnej povahy,  čistiace prostriedky, farby, alebo lepidlá

Prejavy alergie môžu by: zdurenie nosovej sliznice, začervenanie a svrbenie očí, zúženie priedušiek, dýchavičnos, ekzém, vyrážka a iné kožné reakcie.

Alergiu môže spôsobi aj zlá hygiena matraca, alebo ostatných lôžkovín.  Tento typ tovaru je totiž treba vybera vežmi   starostlivo a dodržiava prísne kritéria ich hygieny a údržby.

Plesne a roztoče sú častým problémom pri výbere matracov a lôžkovín. Roztoče sa živia šupinkami žudskej kože,  ktoré sa nám každú noc odlučujú  potom. Následne sa dostávajú na matrac.  Dospelý človek vyprodukuje za jednu noc až ¾ litra potu. Mikroskopické častice prachu a výkalov roztočov, ktoré sa uvožnia pri každom pohybe sa potom usadzujú v našich ústach, nose, očiach a na koži.


V dnešnej dobe je ponuka špeciálnych lôžkovín pre alergikov vežmi bohatá. Vhodnou vožbou sú matrace zo Matrac Kréta z antibakteriálne penystudenej peny alebo latexové matrace. Sú hygienické, vežmi priedušné a bez akýchkožvek alergénov. Na rozdiel od ostatných druhov  matracov,  zloženie a štruktúra penových matracov neumožňuje prežitie baktérií a roztočov. V našej ponuke máme matrac z antibakteriálnej peny Kréta, ktorá tieto podmienky spžňa.

Ďalšou vhodnou vožbou sú latexové matrace. Na  ich výrobu sa používa latex, ktorý je zdravotne nezávadný a odolný proti plesniam a baktériám. Latexové matrace sú revolučným riešením pre alergikov. Príkladom je latexový matrac Bára, vyrobený kombináciou trojzónového latexu a studenej peny.

Na  bezchybné fungovanie matracov vplýva  prevzdušňovanie počas spánku, ale  aj mimo neho. Mal by by uložený na latkovom, alebo lamelovom rošte. Môže tak  dýcha oboma smermi. Treba ho  pravidelne vetra,  minimálne 1x za rok  necha celý deň na balkóne, alebo v dobre vetratežnej  miestnosti. Ležanie na  nepriedušnom matraci je vežmi škodlivé.

Človek trpiaci alergiou by si mal  vybera antibakteriálne materiály s antialergickými poahmi. Ponúkame niekožko poahov s antialergickou úpravou. Pletenina, z ktorej sú vyrobené,  je špeciálne upravená a bez akýchkožvek chemických prísad. Vďaka tomu  chráni matrac pred mikroorganizmami (roztočmi, baktériami a hubami).Roztoč

Poahy pre alergikov

  • AloeVera - obsahuje výažok z rastliny Aloe Vera, ktorá sa vyznačuje hojivými účinkami na žudskú kožu. Aróma tejto rastliny zabraňuje vzniku zápachov a odstraňuje nepriaznivé mikroorganizmy. Gramហpoahu je 200g/m2.

  • Sanitized - antibakteriálny poah, ktorý ponúka dokonalú ochranu proti baktériám, roztočom a zabraňuje  ich rozmnožovaniu. Je dermatologicky testovaný a šetrný voči pokožke. Je revolučným riešením pre alergikov. Gramហpoahu je 250g/m2.

  • Lyocell - prírodné vlákno získané z dreva duba a buka. Vlákno poahu je pevné a odolné a rýchlo sa v ňom odparuje. Poah je jemný a  má hodvábny lesk. Je  prešitý trojzónovým spôsobom. Gramហje 200g/m2.

  • Medicott -obsahuje špeciálnu zložku Medicott, ktorá zabraňuje vzniku plesní a usadzovaniu roztočov. Má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti bez pridania chemických látok. Poah pri pravidelnej údržbe  vydrží dlhý čas. Jeho gramហje 300g/m2

Poahy sú snímatežné a môžu sa pra pri  60°C. Výhodou týchto poahov je zips umiestnený po celom obvode matraca. Možno ho rozdeli na dva diely a pra aj v menšej práčke.

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0