Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Ako vybra vhodný rošt?

Pri výbere roštu by ste mali zohžadni niekožko hžadísk. Patrí medzi ne:  zdravotný stav, Elektricky polohovatežný lamelový rošt Lussoflex motor
hmotnos, vlastné záujmy (čitatelia) a peniaze. Na rozdiel od matraca, ktorý vám vydrží približne jednu dekádu, rošt predstavuje investíciu na celý život.

 

Rošt predlžuje funkčnos a životnos vášho matraca. Odžahčí ho a zároveň rovnomerne rozloží záaž. Nevyhnutný je najmä pre matrace nižšie  ako sedem centimetrov.

Dôležitým aspektom je načasovanie  kúpy roštu. Mali by ste ho kúpi skôr než matrac, lebo niektoré  rošty sú vhodné len pre určitý typ  matracov. Ak máte s rozhodovaním problém, poraďte sa s odborníkmi. V prípade, že je  vᚠstarý matrac dobrý, výber nového roštu závisí od neho.Polohovatežný lamelový rošt Portoflex HN Mega

Rošty sú dôležité v starostlivosti  o zdravie. Prispôsobia sa  individuálnym požiadavkám každého jedinca. Ak trpíte bolesami chrbta, môžete ich žubovožne polohova a a pomôc chrbtici. Starší žudia určite ocenia možnos diažkového ovládania roštu (Portoflex Motor). Pôsobia aj preventívne, lebo svojou funkciou predchádzajú  bolestiam chrbtice.


Vyrábajú sa s  nosnosou od 80 do 180 kg.

Postežový rošt tiež chráni Vaše lôžko proti vlhkosti. Odvetráva matrac a  tým vytvára prostredie nevhodné pre Postežový rošt tiež chráni Vaše lôžko proti vlhkosti. Odvetráva matrac a tým v nej zabraňuje vytvára prostredie, v ktorom si vyžívajú roztoče a plesne.roztoče a plesne

 

Pevný alebo pružný?

Vybera môžete z dvoch základných typov roštov

Pevný čiže latový rošt pochádza väčšinou zo smrekového dreva a často býva neoddelitežnou súčasou nových postelí. Najlepšie urobíte, keď na tento typ roštu položíte lamelové a pružinové matrace. Nezabudnite skontrolova vzdialenos jednotlivých latiek roštu. Nemali by by od seba vzdialené viac ako štyri centimetre. Pri väčšej vzdialenosti latiek  sa  matrac  začne deformova.

Pružné čiže lamelové rošty. Skladajú sa z lamiel vyrábaných nielen z umelých materiálov, ale aj z bukového a brezového dreva. Čím ich je viac, tým je rošt kvalitnejší a prospešnejší pre žudskú chrbticu. Optimálny počet lamiel, ktorých šírka môže by variabilná, je okolo tridsa. (spravidla 28-lamiel, luxusné rošty potom až 42-lamiel, napr rošt Triomed HN). Odborníci sa zhodujú na tom, že väčší počet pružných lamiel  je účelnejší. Matrac sa totiž potom neprehýba a  žahšie sa prispôsobí zaaženiu. Lamely sa natáčaním v kĺboch ​​poddajú priamo tvaru vášho tela.

Lamelové rošty môžu by rovné, alebo polohovacie. Oba typy sú dostupné s pevnými a s pružnými lamelami. Výhoda polohovacieho roštu spočíva v prispôsobení jednotlivých častí  vašim individuálnym potrebám. Vedeli ste, že ak sa Vám nohy dostanú do výšky hrudníka, výrazne užavíte Vášmu srdcu?

Jednoduchší rošt disponuje polohovaním hlavy a nôh (Primaflex HN), zložitejší umožňuje polohovanie viacerými smermi. Túto funkciu roštu ocenia najmä vášniví čitatelia, alebo starí žudia.

Pre svoj ohybný charakter sa lamelové rošty pokrývajú matracmi s pobnými vlastnosami. Vhodné sú teda matrace zo studených pien, alebo latexové,  okrem tých, ktoré sú  vystužené kokosovovláknitou doskou. Sendvičové matrace sú  kombináciou  viacerých  materiálov. Ich  spoločným menovatežom je  mäkos, ohybnos a dobrá prispôsobivos.

Cena postežových roštov

Ceny roštov sú rôzne. Najjednoduchší latkový rošt vytiahne z vášho  vrecka asi 34 Euro (Arnošt).

Pevný latkový rošt Arnošt

Pevné lamelové rošty  stoja okolo 70 Euro, ale ich cena sa môže vyšplha aj vyššie. Za najlacnejší polohovací lamelový rošt  zaplatíte asi 70 Euro (Omega HN). Najdrahšie sú  motorové polohovacie rošty, ktorých ceny sa pohybujú okolo 800 Euro.

Doplnky k roštom

Pre lepšiu stabilitu matraca pri polohovaní lôžka slúži držiak matraca, ktorý môže by bočný alebo čelný. Jedná sa o elegantné madlo, ktoré možno žahko umiestni na okraj postežového roštu. Prispieva tiež k stabilite matraca a zabraňuje jeho  posunu pri polohovaní. Na tento účel si môžete doobjedna zvýšenie bočníc roštu.

Ak máte doma motorový lamelový rošt, môžete si k nemu kúpi diažkové ovládanie. Je bezšnúrové a zaistí  vám pocit komfortu.


A ako je to s rozmermi roštov a atypickými rozmermi?
O tom sa dozviete viac v článku Výroba roštu na mieru.


My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0