Aký matrac pri bolestiach chrbta

Sedíte v práci niekožko hodín pri počítači, za volantom či pokladňou? Nedostatok pohybu a jednostranná záaž môže ma na svedomí bolesti chrbta a kĺbov.

Bolesami netrpia len seniori, dôverne ich pozná takmer každý ôsmy človek na svete, vrátane detí. Možné ďalšie príčiny sú - zlý životný štýl, stres, preažovanie určitých svalových partií a spánok na nekvalitnom lôžku. Snažte sa svojej chrbtici nedostatok pohybu vynahradi pravidelným cvičením a spánkom na kvalitnom matraci. Vhodne zvolený matrac vám pomôže vaše boleti zmierni, či dokonca úplne odstráni.Trápia Vás bolesti chrbta a kĺbov? Kúpte si zdravotný matrac!Trápia Vás bolesti chrbta a kžbov? Kúpte si zdravotný matrac.

Matrac by nemal by príliš mäkký, ale ani príliš tvrdý. Mäkký matrac ohýba chrbticu do oblúka a medzistavcové platničky sú neprirodzene stlačené. Tvrdé matrace chrbticu dostávajú do neprirodzenej polohy a dochádza k nesprávnemu podopretiu ramenných a bedrových kĺbov. Navyše u nich hrozí otlačenie.

Či vám matrac vyhovuje alebo nie, zistíte minimálne po 4 dňoch spánku. Pri nákupe na internete máte môžete využi možnos vrátenia matraca do 14 dní, ak vám nebude vyhovova.

Matrac by sa mal prehýba iba tam, kde naň pôsobí tlak. Chrbtica musí vždy zosta v rovine. Ak v noci hžadáte vhodnú polohu a vᚠmatrac je lenivý, je na čase ho vymeni. Neprispôsobujte sa matracu, on sa musí prispôsobi Vám!


Ortopedické zdravotné matrace

Pomáhajú počas spánku rovnomerne rozloži tlak tela tak, aby bola chrbtica v správnej polohe. Tým sa obmedzí časté budenie a otáčanie. Matrac zmierni vaše bolesti, odstráni problémy s krvným obehom a zmenší opuchy členkov.

Matrace sú rozdelené do troch, piatich alebo siedmich anatomických zón a efektívne podporujú svaly hlavy, krku, šije a krčnej chrbtice, ramien, dolnej časti chrbta a panvy.

Ortopedické zdravotné matrace je možné vyrobi z rôznych materiálov, rozmerov a rôznou tuhosou. Najčastejšie sa vyrábajú z latexu, pamäovej peny, bio peny či taštičkových pružín a ich kombinácií. Kombináciou studenej a lenivej peny vznikajú unikátne vlastnosti ortopedických matracov, ktoré poskytujú vysoký komfort pre spánok aj odpočinok.

Ponúkame zdravotné matrace, ktoré boli úspešne testované vo Fakultnej nemocnici Olomouc a spĺňajú požiadavky stanovené štátom. Slúžia pre domáce i klinicky náročné používanie. Sú vhodné pre osoby, ktoré majú problémy s chrbtom, dlhodobo ležiacich pacientov, ale aj pre zdravých, ktorí sa chcú týmto problémom v budúcnosti vyhnú.Taštičkový matrac Monika

Príkladom je taštičkový matrac Monika obsahujúci cca 1000ks pružiniek rôznej  tuhosti, ktoré sú samostatne zabalené v púzdrach z netkanej textílie. Matrac ponúka dvojakú tuhos - strednú a tvrdú, tvarovanú do masážnych nopov, výšku 22 cm a zaaženie do 120kg. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný pre širokú škálu užívatežov.

Matrac z bio peny Malaga 1 + 1 zadarmoAk nie ste priaznivci pružín, tak vám môžeme ponúknu matrac z bio peny Malaga. Matrac je vyrobený z kombinácie studenej a lenivej peny, kedy oranžovú vrstvu tvorí viscoelastická pena obohatená o sójový extrakt a zelenú vrstvu - studenú penu s prídavkom Aloe Vera. Matrac je dokonale prevzdušnený, znižuje protitlak na ležiace telo a je mäkkší v oblasti ramien. Využite našu jedinečnú ponuku 1 + 1 zadarmo a kúpte si dva matrace za cenu jedného.
Ortopedický lamelový matrac Sára klasik
Ďalšími sú lamelové matrace, ktoré sa vyznačujú lamelami vo vnútri a tromi pozdĺžnymi nosníkmi. Vďaka nim si je možné nastavi maximálnu nosnos matraca (do 60kg, 60 - 80kg, 80 - 110kg a nad 110kg). Na lamelách je nanesená roznášacia vrstva a pratežný poah. Lamelové matrace získali 6x za sebou značku akosti CZECH MADE a tiež prestížne ocenenie "ČESKÁ KVALITA NÁBYTOK". Matrace vám doprajú anatomicky správnu podporu tela a tým zdravý spánok a dokonalú relaxáciu.


Doplnky k matracom

Vlastností ortopedických matracov využijete naplno, ak ich umiestnite na lamelový rošt, ktorý podporí ich pružnos a zaistí potrebnú cirkuláciu vzduchu. Na problémy s krčnou chrbticou odporúčame uloži hlavu na pohodlný zdravotný vankúš. Ten by nemal by príliš vysoký a ani objemný. Výsledný efekt docielite pravidelnými cvikmi, ktoré posilnia svaly okolo krčnej chrbtice.

Zdravotné matrace vám doprajú zdravý a pokojný spánok bez rannej bolesti. Už po niekožkých dňoch pocítite úžavu.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0