ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 87 €

Ako vybra poah na matrac?

Správnu hygienu matraca zabezpečujú predovšetkým snímatežné prác poahy. Počas spánku telo vypotí 0,5 - 1 liter (v čase Náhradný poah na matracchoroby až 1,5 litra) potu. V poahu potom zostávajú predovšetkým soli, tuky, dusík ..., preto je potrebné poahy pravidelne udržiava (žahko vysa, pra Poah AloeVerado 60 ° C).

Poah matraca má niekožko dôležitých funkcií. Poah oddežuje telo od jadra matraca, zaisuje priedušnos (tu hrá rolu gramហrúna v poahu). Poah okrem iného absorbuje vlhkos a potom ju uvožňuje, udržuje čistotu a hygienu av neposlednom rade plní funkciu estetickú.

Pri výbere poahu sa tiež zamerajte na gramហpoahu. Podža gramáže sa určuje kvalita poahu. Čím vyšší gramáž, tým lepšie. Poah s vyššou gramážou je odolnejší napríklad proti vyšúchané a vydrží dlhšie.

Niektoré typy poahov majú tiež špeciálnu úpravu pre alergikov. Jedná sa o značkové poahy, ako sú Micro Care, Aloe Vera, Lyocell. Tieto poahy majú špeciálnu úpravu pleteniny, ktorá bez akýchkožvek chemických prísad chráni pred roztočmi, baktériami a mnohými hubami. Navyše výborne odvádza vlhkos od tela, rýchlo vysychajú a sú príjemné pri dotyku.

Výhodou je použitie chrániča na matrac. Býva zvyčajne vyrobený z rovnakých materiálov, ako poahy. Chránič šetrí poah ale aj samotnú matrac av zime matrace viac "hreje". Viac informácií o chráničoch matrace nájdete v článku chránič matraca.

Z akých poahov teda môžete vybera?

 • Poah Úplet - jedná sa o pletený poah vyššej kvality v porovnaní s Froté poahom. Jeho povrch je hladší a silnejší než u froté. Duté vlákno vnútri má väčšiu gramáž. Vďaka tomu dosiahne lepšia izolácia od jadra matraca. Tento poah je prešitý trojzónovým spôsobom (stred - hustejšie prešitie). Možno ho pra do 60 ° C. Gramហpoahu 200g / m2.
 • Poah Aloe Vera - obsahuje výažok známej rastliny Aloe Vera, ktorá sa vyznačuje svojimi hojivými účinkami na kožu (pomáha ju hoji a regenerova). Aróma rastliny zabraňuje vzniku zápachov, odstraňuje nepriaznivé mikroorganizmy a poskytuje tak ochranu proti baktériám a plesniam. Poah sa vyznačuje vysokou absorpciou vlhkosti, je vhodný pre alergikov a možno ho pra pri teplote do 60 ° C. Gramហpoahu 200g / m2.
 • Poah Lyocell - čisto prírodné vlákno získavané z dreva duba a buka vyvinula firma Lenzing Fitus, Rakúsko. (Ďalšie obchodné názvy a modifikácie - tenCELL, Modal a ďalšie.) Vlákno má vyššiu savos ako bavlna a pritom je pevnejšie a odolnejšie. Navyše sa voda vežmi rýchlo odparuje. Poah dodáva materiálu hodvábny lesk a jemnos. Je prešitý trojzónovým spôsobom (stred - hustejšie prešitie). Gramហpoahu 200g / m2. Poah možno pra do 60 ° C.
 • Poah Medicott - antibakteriálny poah vhodný pre alergikov. Špeciálna zložka zabraňuje vzniku plesní a usadzovaniu roztočov. Pre väčší komfort je prešitý vežkou vrstvou dutého vlákna. Medicott je účinná zložka látky, ktorá zabraňuje v bavlne alebo v látkach s bavlneným základom vzniku plesní a súčasne prežitie prachových roztočov. Medicott má vynikajúce antibakteriálne účinky, ktoré sú dosiahnuté bez prídavku chemických látok. Tajomstvo úspešného fungovania spočíva v odstránení nečistôt z vlákien prírodnej bavlny, čím sa zamedzí potenciálnemu domovu plesní. Poah má dlhotrvajúci účinok pri pravidelnej údržbe. Možno ho pra pri teplote do 60 ° C. Gramហpoahu 300g / m2.
 • SilverGuard - Silverguard je jedinečná technológia, ktorá zaručuje trvalú sviežos a hygienu počas spánku. Eliminuje baktérie spôsobujúce zápach a chráni pred ich usadzovaním. Ochrana je trvalá aj po častom praní a čistení. Pri kontakte s pokožkou zachováva jej prirodzenú rovnováhu. Tento poah obsahuje prírodné viskózové vlákno, ktoré v spojení s moderným dizajnom dodáva textílii luxusný charakter. Zaručuje vám absolútnu čistotu a pohodlie. Silverguard? úprava: Využíva striebro ako jeden z najstarších a najznámejších spôsobov ochrany pred hubami a baktériami. Vďaka pôsobeniu strieborných iontov chráni textíliu pred mikroorganizmami a zabraňuje ich rozvoju prírodnou cestou. Silverguard? zaisuje konštantný sviežos a hygienu lôžka, vysokú odolnos proti oderu a žmolkovaniu. Zloženie poahu: 35% VISKÓZA, 2% POLYAMID, 63% POLYESTER.
 • Poah Bavlna - je vyrobený zo 100% bavlny, vhodný pre alergikov a astmatikov, dá sa vyvára pri 90 ° C.
 • Poah Micro active - sa skladá z troch vrstiev, čo zaručuje dobrý odvod vlhkosti a predlžuje životnos. Prírodná úprava Greenfirst je vytvorená na báze esenciálnych olejov z citróna, levandule a eukalyptu. Vyznačuje sa schopnosou aktívne niči plesne, baktérie a odpudzova roztoče. Je teda vhodný pre alergikov. Tieto vlastnosti vydržia až 30 vypraní pri teplote 60 ° C.
 • Poah Cashmere - látka vznikla spojením kašmírskej vlny a vysoko kvalitných moderných materiálov. Prináša hebkos, žahkú údržbu, vhodnos pre alergikov a skvelé termoizolačné vlastnosti. Poah je prešívaný dutým vláknom vysokej hmotnosti, snímatežný a pratežný na 60 ° C. Pre jednoduchú manipuláciu ho možno rozdeli na dve polovice.
 • Poah Chelsea - pletený poah s luxusným plastickým vzorom kvietkov. Konštrukcia poahu je z robustnej látky 424g / m2, vežké vrstvy prešitie jemnou Flexifoam penou a klimatizačné vrstvou dutého vlákna 400g / m2. Zvyšuje vzdušnos v priestore medzi jadrom matraca a poahom. Hratežný do 60 ° C.
 • Poah Relaxtic - poah je vežmi priedušný, vzdušný a vyrába sa v bielej farbe. Je prešívaný dutým vláknom a príjemný na dotyk. Je snímatežný a možno ho tiež rozdeli na dve polovice. Možno ho pra do 60 ° C.
 • Silver Line - komfortný poah navrhnutý špeciálne pre osoby so zvýšenou citlivosou. Klimatizačné vrstva z dutého vlákna o vysokej gramáži, prešitý plastickým vzorom. Vežmi priedušný a príjemný na dotyk. Skvelé izolačné vlastnosti. Pratežný do 60 ° C.
 • Teenager - vežmi kvalitná a pevná látka o vysokej gramáži so zvýšenou oteruvzdornosou. Poah je opatrený farebnou potlačou. Je skvelý pre alergikov. Prešívaný dutým vláknom. Pratežný do 60 ° C.
 • Wellness - dizajnovo prepracovaný poah, ktorý je vežmi príjemný na dotyk a pomáha znižova rušivé účinky statickej elektriny, ktorá môže v priebehu spánku na naše telo negatívne pôsobi. Prešívaný dutým vláknom. Pratežný do 60 ° C.
 • Chloe Activ - Snehovo biely a na dotyk príjemný poah sa dokonale hodí pre žudí s citlivou pokožkou. Kvalitný a certifikovaný OEKO-TEX štandard. Poah je prešitý klimatizačnou výplňou, PES vláknom 200g / m3. Poah je antibakteriálny, antiroztočový, odzipsovatežný a pratežný do 60 ° C.
 • Silver - Kvalitné a príjemne mäkký poah so schopnosou regenerácie pokožky žudského tela. Striebro je ideálny pri alergii na prach a pri problémoch s nadmerným potením, je antistatické, antibakteriálne, antimykotické, zabraňuje rastu plesní. Vlastnosti tejto látky zaručujú vynikajúcu hygienu.
  Certifokovaný a zdravotne nezávadný OEKO-TEX štandard.
  Odzipsovatežný a pratežný do 60 ° C.
  Zloženie: 7% striebra, 30% viskóza, 70% polyester. Poah je prešitý klimatizačnou výplňou, PES vláknom, 250g / m3
 • Aloe Vera - Poahová látka s výažkom s tejto rastliny obsahuje prevažne enzýmy, minerálne látky a aminokyseliny, ktoré vežmi pozitívne pôsobia na pokožku, poslňují relaxačné účinky spánku.
 • Medicott silver - Na dotyk príjemný poah sa dokonale hodí pre žudí s citlivou pokožkou, svojím zložením, účinnou zložkou Medicott zabraňuje tvorbe a usadzovaniu roztočov a plesní. Poah má vynikajúce antibakteriálne účinky, ktoré sú dosáhnutelný bez prídavku chemických látok, poah má dlhodobý účinok pri pravidelnej údržbe. Označenie 3D znamená Zee poah obsahuje mriežku, ktorá zvyšuje priedušnos a odvetrávanie matraca. Kvalitný a certifikovaný OEKO-TEX štandard. Zloženie 14% vlákno Medicott vortex, 58% polyester, 28% bavlna, poah prešitý s klimatizačnou výplňou, PES vláknom 300 gr / m2. Antibakteriálne, ANTIROZTOČOVÉ, odzipsovatežný a pratežný do 60 ° C
 • Tencel - Vysoko kvalitný poah špičkových parametrov, vyrobený z hodvábnej trikotové látky Tencel s použitím Vortex technológie, charakteristický svojou vysokou vzdušnosou a odvodom vlhkosti. Rýchlo sa vysúša, čím zabezpečuje vysokú hygienu a komfort matraca
 • Wool life - Na dotyk príjemný poah, vďaka obsahu vlny a viskózy sa dokonale hodí pre žudí s citlivou pokožkou a žudí, ktorí preferujú prírodnejší materiály. Kvalitný a certifikovaný OEKO-TEX štandard. Zloženie: 30% zmes vlny a viskózy, 70% polyester, poah prešitý s klimatizačnou výplňou, PES vláknom 300 gr / m2. Antibakteriálne, ANTIROZTOČOVÉ, odzipsovatežný a pratežný do 60 ° C
 • Carbon plus - Na dotyk příjemný potah se dokonale hodí pro lidi s citlivou pokožkou, přítomnost uhlíkového vlákna zvyšuje antibakteriální účinnost a také odpuzuje roztoče. Označení 3D znamená, že potah obsahuje mřížku, která zvyšuje průdušnost a odvětrávání matrace. Kvalitní a certifikovaný OEKO-TEX standard. Složení: 1% carbonové vlákno, 29% viskóza, 70% polyester, potah prošitý s klimatizační výplní, PES vláknem 300 gr/m2
 • Sanitized - Špeciálne, nepriepustný poah je určený pre použitie v nemocničných zariadeniach, ošetrovatežstvo a domácu starostlivos. Vodeodolný, elastický, paropriepustný, vrchná vrstva 100% polyuretán, spodná vrstva 100% polyester. Špeciálne nepriepustný poah matraca zabraňuje prieniku tekutín do jadra matraca. Matrac je možné vďaka hladkému povrchu dokonale vydezinfikova a pra na 95 ° C
 • Celina - základná verzia tkanej látky príjemnej na dotyk vyznačujúci sa vysokou pevnosou. Neprešitom, nesnímatežný.
 • Snow - kvalitná pletená látka príjemná na dotyk je zárukou vysokej hygieny lôžka a zdravého odpočinku. Prešitý antialergickým PES rúnom 100g. Snímatežný, pratežný na 60 ° C.
 • Kristaullblau - je zhotovená z elastického jemného materiálu. Vlastnosti tejto látky zaručujú dostatočnú hygienu a sú optimálne pre využitie na výrobu matracov. Materiál je antibakteriálny a je vhodný aj pre lôžka alergiků- snímatežný, pratežný na 60 ° C, prešitý antialergickým PES rúnom 100g.
 • Tencel - pletená látka, ktorá absorbuje a vymrští vlhkos, rýchlo odvetráva, čím zaisuje vysokú hygienu matraca. Obsahuje prírodný produkt Lyocell - viskózové vlákno, ktoré sa získava z celulózy. Materiál je antibakteriálny. Opatrenú úpravou Sanitized - ochrana proti plesniam a baktériám. Snímatežný, pratežný na 60 ° C, prešitý antialergickým PES rúnom 200g.
 • Grennfirst - pletená látka s bioaktívnou úpravou na báze prírodných rastlinných esencií - citrón, levanduža a eukalyptu. 100% prírodná ochrana proti roztočom. Vhodný pre alergikov. Snímatežný, pratežný na 60 ° C, prešitý antialergickým PES rúnom 200g
 • Lurex - moderné textílie s antibakteriálnou úpravou. Nadýchaný luxusný vzhžad, príjemne mäkký a hladný na dotyk. Poah je prešitý PES rúnom, zips po celom obvode. 100% polyester, pratežný na 60 ° C
 • Mirabella - klasická tkaná textília s detskými motívmi. Prírodný materiál s dobrou absorpciou telesnej vlhkosti a praktickou údržbou. Pratežný do 60 ° C
 • AloeVera - variant pletené textílie s úpravou AloeVera. Zvyšuje mäkkos a hebkos poahové látky. 100% polyester, možno pra až na 60 ° C.
 • Greenfirst - prevedenie pleteného poahu je symbolom návratu k prírode. Antiroztočová úprava textílie zaručuje vysoké úžitkové vlastnosti. Je hypoalergénny aj po niekožkonásobnom vypraní. Použitie esenciálnych olejov citróna, levandule a eukalyptu. Antiroztočová úprava vydrží až 30 vypraní na 60 ° C alebo pä na 90 ° C.
 • Aegis - revolučná technológia zaručujúca aktívnu sviežos a hygienu textílií. Je založená na fixáciu nemigračních, aktívnych častíc na vláknach textílie. Akonáhle sa organizmy dostanú do kontaktu s časticami Argus, je ich bunková membrána prepichnutá a tým sú zahubené. Pratežný na 60 ° C
 • AloeVera - poahová látka s výažkami z AloeVera obsahuje prevažne enzýmy, minerálne látky a aminokyseliny, ktoré pozitívne pôsobia na pokožku a posilňujú relaxačné účinky spánku. Pratežný na 60 ° C
 • Bamboo - látka utkaná z prírodného bambusového vlákna, bavlny a polyesteru. Je hodvábne mäkký a príjemný na dotyk. Prirodzene odpudzuje mikroorganizmy a je nekrčivý. Pratežný na 60 ° C
 • Greentex - poah eliminuje baktérie a plesne a odstraňuje prípadný nežiaduci zápach. Jedná sa o čisto prírodný úpravu látky pomocou priatežských probiotík, ktoré zbavujú látku alergénov, pohlcujú vlhkos a ničia potravu pre roztoče a baktérie. Táto probiotická úprava dokáže dlhodobo udrža látku bez alergénov.
 • Levander - poah prešitý klimatizačnou výplňou z dutého PES vlákna s gramážou 300g / m2. Látka je napustená výažkami levandule. Pratežný na 60 ° C
 • Lyocell - 100% produkt, ktorého základom je drevená celulóza. Látka vežmi dobre absorbuje a odvádza vlhkos, rýchlo sa vysušuje, čím zabezpečuje vysokú hygienu matraca. Materiál je antibakteriálny. Látka je prešitá vysokou vrstvou dutého PES vlákna. Pratežný na 60 ° C
 • Silver protect - poahová látka so špeciálnou úpravou, ktorá blokuje a redukuje tvorbu škodlivých zárodkov a baktérií v matracoch. Vysoko kvalitný, striebrom ionizovaný povrch poahov má antimikrobiálny účinok. Už do dvoch hodín redukuje počet nebezpečných zárodku a baktérií až o 90%. Je vhodný pre alergikov. Pratežný na 60 ° C

 Ako správně pra poah sa dočítate v našom článku ako správne pra poah.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0