Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Ako správne pra poah

Poah na matrac je vežmi dôležitý pri kúpe matraca. Má niekožko vlastností:

  • ochraňuje matrac proti množeniu parazitov a roztočov
  • kryje ho proti zašpineniu
  • zaisuje správnu hygienu matraca , pretože absorbuje vlhkos a potom ju uvožňuje
  • a v neposlednom rade tiež plní funkciu estetickú

Existuje vežké množstvo poahov, z ktorých sa dá vybera. Každý z nich je potrebné pravidelne udržiava, aby dlho vydržal a spĺňal poslanie, ku ktorému bol vyrobený. Ako údržba sa počíta pravidelné pranie, čistenie a príležitostné vysávanie.


Snímatežný poah

Snímatežný poah je užitočný v tom, že ho možno jednoducho kedykožvek sňa a vypra. Poah je opatrený klasickým zipsom, ktorý sa dá rozopnú po obvode matraca na dve samostatné časti.

Výhodou deleného poahu je, že môžete pra len jednu jeho čas. Druhú čas môžete ďalej používa ako poah matraca. Túto vlastnos určite ocenia majitelia malých práčok, polovica poahu sa zmestí aj do práčky s bubnom do objemu 5kg.

Pravidelná údržba by mala prebieha minimálne 1x za rok odobratím poahu a jeho následnom vyčistení,  alebo praní. Údržba je však individuálna, záleží na každom užívatežovi, ako často ho bude ošetrova. Vždy je dôležité dodržiava pravidlá prania podža značiek na poahu matraca.

Schnutie poahu - delitežný poah má výhodu aj v rýchlejšom schnutí. V sušičke ½ poahu schne cca 1 hodinu a mimo sušičky väčšinou 6 - 24 hodín ( podža typu poahu ). Poahy s podielom polyesteru schnú najrýchlejšie, kým poahy s vyšším obsahom bavlny dlhšiu dobu. Vždy je dôležité necha poahy riadne vyschnú.

Symboly s ktorými sa môžete stretnú

Symboly prania


Možno pra v práčke.

Pranie pri max teplote 90 °C, môže sa vyvára, normálne chemické pôsobenie, plákanie i odstreďovanie.Vhodné pre biele prádlo z bavlny.

Pranie pri max teplote 60 °C, normálne mechanické pôsobenie, plákanie i odstreďovanie. Vhodné pre bielizeň z bavlny so stálymi farbami.

Pranie pri max teplote 60 °C, šetrné pranie v práčke, mierne mechanické pôsobenie, plákanie pri klesajúcej teplote vody, mierne odstreďovanie. Vhodné pre biele a stálofarebné bavlnené prádlo

Pranie pri max teplote 40 °C, normálne mechanické pôsobenie, plákanie i odstreďovanie. Vhodné pre bielizeň z bavlny so stálymi farbami a polyester.

Pranie pri max teplote 40 °C, šetrné pranie v práčke, mierne mechanické pôsobenie, plákanie pri klesajúcej teplote vody, mierne odstreďovanie.

Pranie pri max teplote 40 °C, vežmi šetrné pranie v práčke, mierne mechanické pôsobenie, plákanie i odstreďovanie, nesmie sa žmýka ručne.

Pranie pri max teplote 30 °C, šetrné pranie v práčke, mierne mechanické pôsobenie, plákanie i odstreďovanie. Vhodné pre jemnú bielizeň zo syntetických vlákien, vlnu, nestálofarebnú bielizeň a oblečenie obsahujúce vatelín a perie.

Iba ručné pranie pri max teplote 40° C, vežmi opatrné zaobchádzanie. Vhodné pre vlnené prádlo, spodnú bielizeň, plavky.

Nesmie sa pra.

 

Symboly pre sušenie

Symboly pre sušenie

 

Možno suši v bubnovej sušičke pri normálnom programe.

Možno suši v bubnovej sušičke pri nižšej teplote sušenia.


Nesmie sa suši v bubnovej sušičke.

 

 

Nesnímatežné poahy       

Ak vlastníte nesnímatežný poah, nezúfajte. Znečistenie (škvrnu) možno odstráni bielou vlhkou handričkou namydlenou neutrálnym mydlom. Na dočistenie sa používa čistá voda. Dôležité je da si pozor, aby vlhké čistenie prebiehalo na povrchu textílie a nedošlo k premočeniu textílie

O oba typy poahov sa môžete pravidelne stara týždenným vetraním spodnej plochy  obrátením matraca (spodnou plochou nahor). Odporúča sa strieda plochy matraca po obrátení a odvetranie spodnej plochy pôsobením suchého čistého vzduchu aspoň počas 1 hodiny.

Pred prvým praním, alebo čistením poahu si pozorne prečítajte informácie, ktoré sú uvedené na ich štítkoch. Zaistíte si tak dlhodobú trvanlivos a správnu funkčnos tohto tovaru


Čistenie a starostlivos o matrac

  • Pravidelné vetranie a otáčanie matrace - počas spánku dochádza k nepravidelnému zaaženie matraca. Matrac je preležaný na niektorých miestach viac, a na iných menej. Matrac je teda dôležité pravidelne otáča - meni polohu hlavy a nôh a strany matraca. Táto činnos by sa mala vykonáva cca po mesiaci, vždy ale záleží na type a materiále matraca.
  • Čistenie fžakov a špiny - kvrnu  od kávy, vína,  alebo jedla prestieradlo síce zakryje, ale nie je nič príjemné ani hygienické ma na matraci staré fžaky. K tomuto účelu nám slúži náhradný poah, ktorý možno jednoducho sňa a vypra. Ak sa vám dostane špina priamo na matrac, tak ju môžete žahko vyčisti octovou alebo mydlovou vodou. Každý matrac je však individuálny, preto si pred čistením najskôr prečítajte návod od výrobcu a jeho odporúčania, ako sa o konkrétny materiál stara.

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0