Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /var/www/clients/client0/web3/web/index.php on line 884
25 rokov záruka na matrac? Pprečo nie? Alebo, prečo nie! | i-matrace.sk

25 rokov záruka na matrac, prečo nie? Alebo, prečo nie!

Autor: Iva Konečná   |   26.08.2021

Nedávno som videla reklamu na matrace, v ktorej garantujú záruku na matrac v dĺžke 25 rokov. Od tej doby mi vŕta hlavou, ako to mysleli? Záruka sa vzahuje na materiál, alebo na hygienickú životnos matraca? Dodajú nám aj zabijakov roztočov, vírusov, prachu a kože? Niečo ako u Flinstonovcov v odpadkovom koši? Žiadneho bonusového dinosaura nečakajte!

25 rokovTáto záruka sa týka úplne obyčajne neobyčajných penových a latexových matracov hrúbky 10-18 cm, ktoré vám ako bonus stočia do trubičky. Aby boli skladnejšie!  Keď sa v návode dočítate, že sa vám do 72 hodín "nafúkne" do štandardných rozmerov, tak  v ďalšom odseku sa dozviete, že matrac nesmiete prehýba, pretože by sa mohol poškodi. Teraz mi povedzte, aký je rozdiel keď ho stočia vo výrobe, alebo keď to urobíte vy doma? Žiadny ... matrac sa nesmie zrolova.

25 rokov záruka na matrac, prečo nie? Alebo, prečo nie!25 rokov záruka na materiál?

To znamená, že si materiál, z ktorého je matrac vyrobený, zachová stále rovnaké vlastnosti po dobu 25 rokov? Je pravda, že som sa nedočítala, aké vlastnosti by mali ma matrace. Takže si vlastnosti zachovajú žahko. Bežne sa matrace delia na zóny, aby spĺňali ortopedické požiadavky, aby boli  zdravotne nezávadné, aby sme ich mohli uloži na polohovacie, alebo pevné rošty, do zle vetraných miestností, pre rôzne váhové kategórie atď. Keď toto všetko niektorí výrobcovia riešia, ako je možné , že im chýba tak skvelá záruka?

Ako je to v skutočnosti s životnosou materiálu?

Baktérie v posteli

Priznám sa, vsadila som na penu, ale latex to vyhral. Starne rýchlejšie. Materiál podlieha vplyvom vonkajšieho prostredia, na základe ktorých mení svoje vlastnosti. Latex oxiduje, tvrdne a drobí sa. Tým sa jeho životnos dostáva na priemer 10 rokov. Studená pena dosahuje životnos 15 rokov. Materiálové vlastnosti matraca však nie sú primárne v určovaní jeho životnosti. Všetci to poznáme, zdravie na prvom mieste.

Hygienická životnos matraca

Ak začnete rozmýšža o hygienickom matraci, hrozí, že si do svojej postele bez použitia minimálne UV lampy nežahnete. Začnime tým, čo si do postele prinesieme sami.

Odumreté bunky

Najväčší orgán nášho tela, koža, sa neustále regeneruje. V tomto procese nás zaujíma jeho najvrchnejšej vrstva, pokožka. Výsledkom jej regenerácie sú odumreté bunky, ktoré tvoria potravu pre roztoče. Za celý život týmto procesom prejde 18-22 kg buniek  našej pokožky.

Pot

Údaje o množstve potu, ktorý sme za noc schopní vytvori, sa rôznia. Každý je iný. Obvykle sa uvádza množstvo 0,5 - 1,5 l za noc. Pot nie je len voda, ktorá sa odparí, obsahuje tiež minerály, bielkoviny a tuky. To všetko spolu  vytvára ideálne prostredie pre plesne, baktérie, vírusy a roztoče, ktoré sa týmito organickými zvyškami živia.

Huby a plesne

V zle vetraných matracoch sa môžu vyskytnú huby a plesne typu Asperigillus, Rhizopus, Alternaria ..... a ďalšie. Niektoré z týchto spór vyvolávajú nepríjemné alergické reakcie. Vežmi dôležité je preto vetranie nielen v miestnosti. Správny matrac by mala by vyrobený tak, aby bol dobre vetratežný. Pružinové a taštičkové matrace sú na  to skvele prispôsobené, latexové a penové matrace by mali ma vetracie prieduchy. Takže jedna dobrá rada: pri kúpe matraca sa pozrite aj pod poah.

 Profilovaný matrac Adéla

Baktérie

Sú najrozšírenejšími organizmami na svete.  Nie je dôvod, prečo by sa mali vyhýba našej posteli. Ich vežkos sa zvyčajne udáva v mikrometroch (mikrometroch), čo je tisícina milimetra. Medzi najznámejšie druhy patrí Staphylococcus, Enterococcus, Micrococcus a ďalšie. Spolu s vírusmi ich radíme medzi patogény, teda pôvodcov chorôb. Ich generačná doba závisí od toho, aké  podmienky im na romnoženie populácie poskytneme.

Roztoče

Sú okom neviditežné článkonožce. Priemerná dĺžka života samčieho jedinca je 20 až 30 dní, samica žije až 10 týždňov a nakladie až 100 vajíčok. Živí sa odumretou žudskou kožou, mŕtvymi baktériami a vírusmi. Pre nás sú škodlivé najmä ich výlučky, ktoré prižnú na prachové častice, ktoré každým pohybom na  lôžku rozvírime a vdychujeme. Roztoče spôsobujú problémy s dýchacím ústrojenstvom. U alergikov a astmatikov zhoršujú sprievodné prejavy týchto chorôb.

Takže ma matrac 25 rokov? Ešte si hovoríte prečo nie?

Ak si povieme, že denne strávime v posteli osem hodín, teda tretinu dňa a budeme ma 25 rokov jeden matrac. Ako správni idealisti budeme počíta, že tu budeme do sto rokov. A trochu pesimisticky povedané,  budeme v nej spa sami. Potom by sme v jednom matraci nechali priemerne 1,6 kg odumretých buniek.

Pridajme k tomu množstvo potu. Za štvr storočia to robí neuveritežných 9 125 litrov. Aby sme sa dopracovali  k tomuto číslu, je samozrejme nutné spa každý deň v rovnakej posteli a poti sa aspoň na hodnotu jedného litra za noc. Aj keď sa o toto číslo delia matrace s obliečkami, prikrývkou a vankúšom, naplníme ním bazén pre celú rodinu.

Aká vežká populácia roztočov, vírusov a baktérií sa za 25 rokov vytvorí, to radšej nebudeme počíta a ani to nie je možné. Záleží na podmienkach, ktoré im vytvoríme.

Spánok

Na zamyslenie: večerný rituál pred spaním

Zmy zo seba špinu všedného dňa mydlami a gélmi, ktoré nás urobí neodolatežnými, šampónmi na objem, výživu a lesk. Natrie sa krémom na tvár, oči, krk, dekolt, telo, hemoroidy a hlavne to nezameni.. Vyčisti si zuby pastou, medzizubnými kefkami, niami a prepláchnu ústnou vodou, čo keby niekde nejaká baktéria zostala? Ešte rýchlo vycika, opä namydlit ruky,  usmia sa seba do zrkadla a spa. Samozrejme v čistom pyžame, do čerstvo povlečenej postežnej bielizne, ktorú perieme na 60 ° C, aby sme zničili čo najviac čohokožvek, a pre istotu do prania prilejeme trošku octu, lebo  človek nikdy nevie, že ... Kupujeme prášky a aviváže pre pocit čistoty a sviežosti. Všetko to vonia! Takže, všetko máme pripravené, konečne sa ide na to, naša oáza pokoja.

    Ktorá je po rokoch len naša a našej súkromnej mikro-Las Vegas ...

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0