Matrace pre seniorov

Matrace pre deti a pre seniorov nie sú marketingový ah. Každá generácia potrebuje rozdielne vlastnosti matraca. Matrac pre seniorov je potrebné vybera s ohžadom na akútne, ale aj budúce zdravotné problémy. Aké parametre by mali spĺňa matrace pre seniorov?

Zdrave spanie pre seniorov

 

Výška matraca

Matrace pre seniorov by mali by dostatočne vysoké kvôli žahšiemu vstávaniu z postele. Všeobecne platí, čím vyššie, tým lepšie. Zároveň sa je možné riadi jednoduchým pravidlom, kedy si nebude dotyčný namáha bedrá a to, aby hrana matraca siahala pod jeho zadok. Tiež je potrebné, aby matrac bol z ¼ krytý bočnicou postele.

Materiál

Matrace sa vyrábajú z mnohých materiálov. Matrace pre seniorov by mali by dostatočne priedušné. Seniori majú  rôzne zdravotné problémy - bolesti chrbta, božavé kĺby, zhoršený krvný obeh, pooperačné problémy a niektorí trávia v posteli väčšinu času. Je potrebné vybra si matrac, ktorý rozloží váhu a zníži protitlak na žudské telo. Vhodné sú v tomto prípade matrace označované ako antidekubitné alebo matrace vyrobené z lenivej peny.

TuhosMatrac Modena| i-matrace.sk

Seniori vyhžadávajú skôr mäkšie matrace. V dnešnej dobe sa však vyrábajú obojstranné matrace, kde si môže každý vybra tú stranu, ktorá mu bude viac vyhovova. Ako bolo povedané vhodné sú matrace s lenivou penou,  napríklad matrace Modena

Poah

Snímatežný a pratežný poah je dnes prakticky na každom matraci, pretože ho chráni. Každý výrobca ponúka svoje vlastné poahy, ktoré sú priedušné, antibakteriálne a pod. Hygienu lôžka je možné tiež udržiava chráničom matraca.

Existujú aj ďalšie aspekty, vďaka ktorým si seniori doprajú to najlepšie:

  • Hygiena – nestačí len poah, z hygienického hžadiska by sa mal matrac meni po 5 rokoch,  maximálne 10 rokoch
  • Podklad - lamelové rošty zaistia dostatočné prevzdušnenie matraca. V ponuke sú tiež polohovatežné rošty, ktoré užavia božavej chrbtici,  alebo unaveným nohám.
  • Ostatné komponenty - dôležitý je tiež vankúš a prikrývka. Zdravotný vankúš poskytne krčnej chrbtici dokonalú podporu. Matracový chránič zvýši hygienu Vášho lôžka. A pod kvalitnou prikrývkou v peknom oblečení českej výroby sa vám bude tiež lepšie zaspáva.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0