Jeden vežký, alebo dva menšie matrace?

Autor: Kateřina Havlová   |   26.08.2021

So svojimi partnermi zdiežame mnoho vecí. Sú nimi spoločné zážitky, financie, či domácnos. A čo napríklad postež? Tú si možno bez svojho partnera, či partnerky neviete ani predstavi. A matrac? Hoci sú postež a matrac určené obom partnerom, mali by ste myslie na konkrétne potreby kvalitného spánku každého z vás. Tie môžu uspokoji jedine matrace na mieru. Teda jedna postež = dva matrace.

On alebo Ona

Matrace sú rovnako individuálnou záležitosou ako výber oblečenia. Žena drobnej postavy s nízkou váhou by nikdy nenosila tričká a džínsy určené pre obéznych pánov a naopak. Rovnako tak je nemyslitežné, aby si tieto rozdielne postavy žahli na rovnaký matrac.

Matrace 1+1 zdarmaPreto vznikli tzv. partnerské matrace. Neožutujete, ak siahnete práve po nich. Fungujú na báze biopeny a gélových modulov. Bežné matrace zohžadňujú  hmotnos a výšku človeka. Partnerské matrace sú však svojimi parametrami prispôsobené záaži vytvárané buď ženami, alebo mužmi. Matrace majú sedem častí s rôznou pevnosou a tak sa každý partner môže dobre vyspa.

Pre dámy je vhodný matrac s ružovým označením, ktorý predpokladá zvýšený tlak v oblasti panvy. Tieto špeciálne prispôsobené časti sú vytvorené na základe vedeckých zistení. Podža nich závisí preležanie matraca od pohlavia. Zatiaž čo ženy majú kritickú vyššie spomínanú oblas panvy, u mužov je to prevažne v oblasti brucha. Mužské matrace majú farbu modrú.

Dva je viac ako jeden

Dva je viac ako jeden - matrace nevynímajúc

Dva menšie matrace, ktoré budú dokonale vyhovova obom partnerom, budú  lepšie ako  jeden vežký s vopred dohodnutým kompromisom. Na rozdiel od dvoch malých, jeden vežký matrac predstavuje celý rad nevýhod. Od vysokej hmotnosti, cez ažkú manipuláciu, až po zhoršený prístup k úložnému priestoru.

Tiež je s ním spojený problém s polohovaním roštu. Rošt sa dodáva len k matracom s rozmermi  maximálne 200x140 cm. Keďže ide o neštandardnú vežkos matraca s roštom, už aj za ňu budúci majitež pripláca nemalý peniaz. Do bežnej vežkosti dvojlôžka však chýba ešte štyridsa centimetrov.

Po priložení oboch matracov k sebe, nevzniká medzi nimi žiadna medzera, preto si partneri môžu uži aj čas postele svojej drahej polovičky. Doliehajú tesne k sebe.

Obavy o estetický dojem dvoch matracov sú tiež úplne neopodstatnené. Cez matrac sa dá šikovne prehodi prestieradlo a medzeru medzi nimi nezazrie ani skúsené oko svokry.

Tretinu nášho života strávime spánkom. Nie je na škodu dôkladne porozmýšža o tom, ako si túto dlhú dobu čo najviac spríjemníme a ešte z nej aj čo najviac vyažíme. Kvalitný spánok totiž  prispieva k dlhovekosti, k spomaleniu starnutia, ku koncentrácii,  alebo k posilneniu imunitného systému.

 

Partnerské matrace:

  • Doprava zadarmo
  Matrac Nora 1 1

  Nora

  Záruka na zboží 3 roky do hmotnosti 110Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední a Tvrdá zóny: 5 zón
  Skladom > 5ks

  Matrac Nora v akcii 1+1 zadarmo. Vzdušné matrace dvojakej tuhosti. ...

  od 305€
  detail
   • Doprava zadarmo
   Matrac Malaga 1 1

   Malaga

   Záruka na zboží 3 roky do hmotnosti 130Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední a Tvrdá zóny: 7 zón
   Skladom > 5ks

   Kvalitný sedemzónový matrac, ktorého nosné vrstvy tvoria kombinácie ...

   od 471€
   detail
    • Doprava zadarmo
    Partnerský kvalitný ortopedický matrac Fyzio plus v akcii 1  1 zadarmo

    Fyzio plus 1+1

    Záruka na zboží 3 roky do hmotnosti 120Kg snímatežný poah pratežný poah tvrdost: Střední a Tvrdá zóny: 7 zón
    Skladom > 5ks

    Partnerský kvalitný ortopedický matrac Fyzio plus v sete 1 + 1 so 7 ...

    od 381€
    detail
    My Vám zavoláme
    Zadajte svoje tel. číslo
    Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
    Naše obchody

    Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

    Webdesign: studioQe
    0