Objednávky expedujeme štandardným spôsobom. Dodacie doby sa nemení.
+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Viete, ako sa v zime poriadne vyspa?

AAko sa v zime vyspa tak, aby sme vstávali do mrazivého rána s chuou a  boli plní energie a dobrej nálady?

Začnime s podmienkami prostredia pre kvalitný spánok.

Optimálna teplota pre spánok je 17 - 18 ° C. Zdá sa vám to málo? Nezabudnite, že pocitovú teplotu ovplyvňuje aj vlhkos vzduchu. V miestnosti s vežmi nízkou vlhkosou musíte ma o 2-3 °C vyššiu teplotu pre dosiahnutie rovnakej pocitovej teploty, ako  v miestnosti s optimálnou vlhkosou 40 - 60%. Vyššia vlhkos sa neodporúča  kvôli výskytu plesní a roztočov, ktoré by zdravý spánok určite nepodporili. Ak doma bojujete s nízkou vlhkosou, skúste častejšie vetra, kúpte si rastliny, ktoré pôsobia zvlhčujúco. Ďalšou možnosou je zaobstaranie zvlhčovača vzduchu.

Ak máte problém s pocitom vlhkosti,  alebo chladu v posteli,  pozrite sa na Vašu spálňu od základov. Máte pod postežou úložný priestor? Aký máte rošt? Je pevný, latkový, lamelový alebo pružinový? A čo vᚠmatrac? Ako dlho ho máte, nie je preložený, aký je na ňom poah?Lamelový rošt s prístupom k úložnému priestoru

Ak máte pod postežou úložné priestory a k tomu pevný rošt, odporúča sa ma dobre odvetrávaný matrac. Inak hrozí, že pot a vlhkos prejdú do matraca a pretože sa nebudú ma, ako  odpari, zastavia sa na pevnom rošte. Následne sa začnú  vytvára plesne a množi roztoče. A dráždenie v hrdle nesignalizuje len príliš nízku vlhkos prostredia a prechladnutie, ale aj tento problém. Príznakov je samozrejme viac, dôležité je, že môže dôjs k poškodeniu zdravia. Ako to rieši? Častým vetraním miestnosti, vetraním matracov. Tým, že ich budeme nadvihova, aby pod nimi prúdil vzduch.

Lamelový rošt s prístupom k úložnému priestoru

Uvažujete o tom, ako túto situáciu zmeni?

Postežový rošt chráni Vaše lôžko proti vlhkosti. Odvetráva a tým zabraňuje vytvára optimálne prostredie pre roztoče a plesne. Skúste popremýšža o latkovom, alebo lamelovom rošte. Pohodlný prístup k úložnému priestoru umožňujú bočné, alebo výklopné nožné časti. Sú žahšie, než pevné rošty, takže sa vám s nimi bude  lepšie manipulova.

Pružinový matrac Sáva
Ak ste dospeli k záveru, že vaše matrace by potrebovali zmenu, obzrite  sa po taštičkových, alebo pružinových matracoch, ktoré sú výborne odvetrávané. Sú preto vhodné aj na pevné rošty. Pružinové matrace ponúkajú  zimnú, aj letnú úpravu. Spočíva v neocenitežnej vlastnosti matraca v lete teplo odvádza a čiastočne žudské telo chladi a v zime naopak dokonale hria.


Prikrývky a vankúše by sa mali pravidelne vetra. Najlepšie sa Zdravotný vankúš Marekzbavíte roztočov práve v zime, keď nízke teploty eliminujú  populácie týchto nechcených spolubývajúcich. Poriadne sa pozrite aj na to, či je výplň vankúšov jednotná a nevytvárá chumáče, ktoré vás pri spánku tlačia. Zlý vankúš môže spôsobova bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Skúste potom vymeni náplň vankúša. Najlepšie je používanie zdravotných vankušov, ktoré sú anatomicky tvarované. S náplňou  prikrývok  je to  zložitejšie, pretože sú prešité a ak by nekvalitná náplň spôsobila nepravidelné vyplnenie prikrývky, je potrebné ju vymeni. V ponuke dnes určite nájdete pri krývky z dutého vlákna, ktoré sú vzdušné, žahké, majú dlhú životnos a žahko sa udržujú. Vlny  výborne absorbujú vlhkos, hrejú a sú vhodné pre alergikov. V dnešnom sortimente nechýbajú ani  páperové, ktoré sú však náročnejšie na  údržbu.

To sú optimálne podmienky. Čo však robi, ak jeden z partnerov vyžaduje vyššiu teplotu?Ponuka prikrývok

Než sa začnete sahova každý do inej  miestnosti, skúste sa najprv zamera na to, kde je problém. Každý človek  je individuálny a  preto má aj iné nároky na spánok. V noci vyžadujú vyššiu teplotu väčšinou muži. Je to dané tým, že ich metabolizmus je vyšší, produkujú viac tepla, viac sa potia, čo v chladnej miestnosti vyvoláva pocit chladu a spôsobuje práve potrebu vyššej teploty v miestnosti. U žien sa väčšinou stretávame so studenými končatinami, čo je spôsobované zlým prekrvením.

Ako s tým bojova?

Ak premýšžate o tom ako dosiahnu pocit väčšieho  tepla, bez toho aby ste zvyšovali teplotu v miestnosti, skúste sa zamera aj na poah vášho matraca. Poah vyrobený z pleteniny, ktorá hreje, je pevný, mäkký,  prešitý dutým vláknom, tvorený niekožkými vrstvami,  zadržiava teplo, ktoré by v prípade  menej kvalitného poahu prenikalo do matraca. Ak máte matrac s tenkým snímatežným poahom, môžete ho jednoducho vymeni. Medzi kvalitné hrejivé poahy patrí napríklad poah Medicott.

Prikrývka by mala by dostatočne dlhá, aby ste sa do nej pohodlne ,,zababušili", mala by hria a neprepúša teplo. V dnešnej dobe už neplatí, že čím je prikrývka hrubšia, tým viac hreje. Vďaka zmene zloženia vlákien a technológií platí, že prikrývka by mala by žahká a priedušná.


A teraz je načase ís  si žahnú a vyskúša zmenu
:-)

 

                  

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0