Tovar expedujeme štandardným spôsobom. Dodacie termíny sa nemení.
+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.

Ako vybra tie správne obliečky

Ste nároční na materiály a nie každá látka je Vám príjemná a znesiete ju? Máte radi pohodlie, hebkos, a v spánku chcete zaži pocit naozajstnej jemnosti? Je spálňa Vašou oázou pokoja a na jej farbách a celkovom vzhžade Vám naozaj záleží?

Máme pre Vás prehžad všetkých známych a dostupných druhov obliečok s popisom vlastností a údržbou, aby si Vaše obliečky dlho zachovali svoj pôvodný vzhžad a predovšetkým Vám dobre slúžili a spĺňali všetky Vaše požiadavky.

Základné typy

Medzi najbežnejšími druhy postežnej bielizne nájdeme také, ktoré sú k dispozícii aj v nešpecializovaných obchodoch. Väčšinou sa jedná o bavlnené materiály, prípadne bavlnu s prímesou syntetických materiálov.

Ide o úplný základ medzi textilnými materiálmi všeobecne, u obliečok to platí dvojnásobne. Bavlna je materiálom príjemným, antialergickým a má širokú škálu farebných prevedení. Je čistá a hladká, teda na nej krásne vyniknú akékožvek vzory a farby. 100% bavlna je v dnešnej dobe už štandard. Starostlivos o ňu väčšinou zahŕňa pranie pri 40-60°C a vždy myslite na to, že farebnú stálos obliečok najlepšie zachováte, ak budete pra tieto obliečky po rube. Ich kvalita sa vždy najlepšie posudzuje podža gramáže použitej látky, teda kožko gramov bavlny pripadá na 1 m. Polybavlna je zložená z bavlny s prímesou polyesteru. Nie vždy je však táto kombinácia na škodu. Obliečky by preto malo by menej náročné na údržbu, pretože sú menej krčivé a nestrávite tožko času u žehliacej dosky. Túto vlastnos každá žena iste ocení. Obliečky lepšie držia tvar a vzhžad, sú priedušnejšie, žahšie a jemnejšie na dotyk oproti klasickej bavlny.

Bavlnený obliečok NámořnictvíBavlněný obliečok Námořnictví

Jedná sa tiež o vežmi obžúbenú variantu obliečok. Materiálom je väčšinou 100% bavlna a je populárna najmä kvôli minimálnej údržbe. Farebná škála a vlastnosti sú podobné ako u bavlny s, tým rozdielom, že krepové obliečky stačí vypra, usuši a sú pripravené na použitie. Preto sú snom každej gazdinky, prípadne mamičky. Ak žehlenie neholdujete, tieto obliečky by mali by Vaša vožba č. 1.Krepové obliečok PivoňkyKrepový obliečok Pivoňky ostružinové

Satén si dnes už môže dopria každý. Materiálom je 100% bavlnená priadza vysokej kvality, ktorá má vyššiu hustotu vlákien, než klasická bavlna, je hladšia a lesklejšia. Vďaka pevnejšej štruktúre je tiež odolnejšia a svoj krásny vzhžad si udrží vežmi dlho. Farebná škála je opä vežmi široká a vďaka lesklému povrchu budú farby ešte výraznejšie a žiarivejšie. Pozor si dajte na menej kvalitné varianty saténu, napríklad z polyesteru. Ide o materiál, ktorý sa zatrháva, kĺže a má nízku hrejivos. Saténové obliečok Vlčí mákySaténový obliečok Vlčí máky

Špeciálne materiály
Medzi špeciálne materiály zaraďujeme napríklad flanel a mikrovlákno. Jedná sa o nové materiály s rôznymi vlastnosami, ako je vyššia hrejivos, hebkos a nízke nároky na údržbu, bez nutnosti žehlenia.

Ak hžadáte obliečky, ktoré budú krásne, príjemné ako bavlna a navyše hrejivé, toto je to pravé pre Vás. Flanelové obliečky sa vyrábajú špeciálnou úpravou bavlny, ktorá je potom vysoko hrejivá a má špecifickú štruktúru typickú pre flanel. Toto sú obliečky, ktoré sa hodia predovšetkým do chladnejších zimných období. Verte, že vianočným darčekom v podobe mäkké flanelové bielizně nepohrdne nikto.Flanelový obliečok Kolotoč fialový Flanelový obliečok Kolotoč fialový

  • Mikrovlákno - mikroflanel a mikroplyš

Obliečky z mikrovlákna sú určené hlavne tým, čo majú radi mäkučké a naozaj teplé materiály. Obrovskou výhodou tejto bielizně sú jej hrejivé vlastnosti. V zime môžete s pokojným vedomím vetra v spálni, ale ak budete prikrytí pod prikrývkou z mikrovlákna, zima Vám určite nebude. Okrem hrejivých vlastností sú obliečky naviac hebučké a príjemné na dotyk. Nepúšajú vlákna, sú rýchloschnúci a nemusia sa žehli. Pra ich môžete klasicky v práčke pri teplote 40 °C.

Luxusné
Medzi luxusné obliečky radíme také, ktoré sú ozajstnou špičkou vo svojej kategórii. Damaškové obliečky budú vďaka vysokej kvalite a prekrásnemu vzhžadu klenotom každej spálne. Nano obliečky predčí klasické obliečky v použitej technológii a vlastnostiach.

Úplnou novinkou na trhu a dobrou správou pre všetkých alergikov sú Nano obliečky. Nanotechnológia spočíva v použití mikromolekul striebra, a tým vytvorenie materiálu s výnimočnými vlastnosami a vysokou kvalitou. Nano materiál má predovšetkým antibakteriálny efekt, zabraňuje teda prítomnosti a množenie baktérií. Vďaka antiseptickému efektu nebudú nikdy obliečky nepríjemne "cíti". Nanočastice striebra navyše prispievajú k dokonalému odvodu telesnej vlhkosti. Zloženie tychto obliečok je 52% bavlny a 48% polyesteru. Pra môžete klasicky v práčke na 40 °C.Nano obliečok Benátky šedéNano obliečok Benátky šedé

  • Atlasové obliečky

Atlasové obliečky, rovnako ako damaškové obliečky sú vyrobené z materiálov tej najvyššej kvality. V tomto prípade sa jedná o 100% česanou bavlnu, ktorá je vežmi pevná a s dlhou životnosou. Aj po niekožkonásobnom priemyselnom praní si zachováva svoj krásny vzhžad aj výborné vlastnosti. Pra ich môžete pri teplote 60 ° C, biele obliečky aj na 90 °C.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2020 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0