Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
Partnerské matrace 1  1 zdarma
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 84 €

Spánok a krása

Spánok je nevyhnutný a dôležitý pre zdravie. Táto skutočnos je dlho  známa a niekožkokrát vedecky testovaná. Má  spánok vplyv aj na krásu? Niektorí tvrdia že áno, iní že nie. Je to  fakt alebo  mýtus?Spánok a krása

Spánok má skutočne vplyv na krásu a možno to dokáza niekožkými jednoduchými a logickými faktami:

  • Cítime sa dobre - vyzeráme dobre
  • Ple je žiarivá bez kruhov pod očami
  • Nie sú znatežné ďalšie známky nespavosti (podráždenos, únava a pod.)

Vzhžad tiež odráža zdravie --> spánok má vplyv na naše zdravie --> spánok je teda pre krásu potrebný.

Spánok a telesná váha

Vedci zistili, že stresový hormón má vplyv na váhu v spojení s kortizolom a nedostatkom spánku. Z toho vyplýva, že ak trpíte nespavosou, je tento hormón vylučovaný vo väčšom množstve. Vďaka vežkému množstvu dochádza k pocitu hladu. Kortizol tiež zvyšuje hladinu cukru a inzulínu v krvi a postupom času sa začína tuk uklada v oblasti brucha.

Zaujímavou skutočnosou je tiež to, že zvýšené množstvo kortizolu spôsobuje zlé zaspávanie,  alebo časté prebúdzanie sa počas noci. Je to  pomerne začarovaný kruh, hoci chcete spa a máte dostatok času, nejde to.

Spánok a vzhžad

Nedostatok spánku sa časom prejaví aj na vzhžade. Vedci zistili, že nedostatok spánku má rovnaké následky ako proces starnutia. Vďaka tomu budete vyzera staršie oveža skôr  a  nielen vzhžadom, ale objavia sa  ďalšie príznaky, ktoré môžu vies  k chorobám spojeným s vyšším vekom - vyššia hladina cholesterolu, cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia a pod.

Kvalita spánku

Aj napriek dostatočnej dĺžke spánku môžete vníma podobné následky ako pri nespavosti. Značí to, že spánok nie je kvalitný. Nekvalitný a nepokojný spánok neposkytne telu potrebné množstvo energie. Telo totiž regeneruje iba v hlbokej fáze spánku, kedy sa vylučujú hormóny potrebné k regenerácii.

Ako zabezpeči kvalitný spánok?

Kvalitný spánok je možné dosiahnu niekožkými krokmi:

1. Dĺžka spánku

Čas, kedy sa uložíte k spánku má vplyv na jeho kvalitu. Odborníci radia ís do postele pred desiatou hodinou. Kto ide spa  neskôr, často sa cíti previnilo a to mu ešte viac bráni v zaspávaní. Určite si spánok ako prioritu - do večierky sa pokúste vyrieši všetky záväzky, ktoré máte a zvyšné nechajte na budúci deň.

2. Zlepšenie kvality

K zlepšeniu kvality a hĺbky  spánku prispieva dodržiavanie  niekožkých základných krokov:

  • Cvičenie - pred spaním necvičte. Vďaka pohybu dôjde k zvýšeniu telesnej teploty a to vedie k zlému zaspávaniu
  • Osvetlenie - osvetlenie by malo by vypnuté. Dokonca aj malý zdroj svetla má zlý vplyv na vylučovanie melatonínu, ktorý je dôležitý pre zdravý spánok a bojuje proti kortizolu.
  • Aktivita pred spaním - sledovanie televízie pred spaním môže povzbudi  zmysly. Je lepšie číta dobrú knihu, alebo sa pokojne porozpráva s partnerom.

Spánok a krása3. Vylúčenie stresu

Stres sa pravdepodobne úplne vylúči nedá, ale dá sa s ním vyrovna. Tento krok bude ma pozitívny vplyv nielen na spánok. So stresom možno bojova rôzne a každý reaguje inak. Proti stresu pomáha napríklad masáž, cvičenie, aromaterapia a iné.

4. Hladina cukru

Hoci je to prekvapujúce, hladina cukru v krvi má vplyv na spánok. Počas dňa sa odporúča niekožko malých jedál, ktoré stabilizujú hladinu cukru. V tomto prípade  sa treba vyhnú (najmä navečer) uhžovodíkom, ktoré sú v chlebe a cestovinách, ďalej cukru a kofeínu.

Vďaka týmto radám budete pokojnejšie spa a dosiahnete kvalitný odpočinok, ktorý sa pozitívne podpíše na vašom vzhžade.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0