+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 82 €

Antidekubitné matrace

Museli ste niekedy leža v posteli nezávisle na svojej vôli? Deň, dva, týždeň, mesiac - možno. Ale roky? Nekonečné hodiny prevažovania na nepohodlnom matraci sú ešte to najpríjemnejšie, čo človeka pripútaného na lôžko môže stretnú. Najväčšie starosti takto indisponibilním žuďom spôsobujú preležaniny. Aj na ne už existuje liek a volá sa  antidekubitné matrace.

Stop preležaninám

Antidekubitný matrac má slovenský ekvivalent v slove protipreležaninový. Jedná sa o matrac vyrobený z kvalitnej HR peny, ktorá sa špeciálnym tvarom kociek prispôsobí prehnutiu tela a zároveň vytvára oporu svalom a namáhanej chrbtici. Tento princíp zabraňuje vytváraniu dekubitov čiže preležanín.  Sú to vlastne rany vznikajúce tlakom z vonkajšieho prostredia proti kosti.

Babi, dedo, máte ju už doma?

Ideálnu kombináciu pre dlhodobo nepohyblivých žudí predstavujú antidekubitné matrace spolu so zdravotným vodeodolným poahom. Preležaninami však netrpia iba žudia  pripútaní na lôžko, ale týka sa to aj tých, ktorí majú zníženú hybnos. Najčastejšie žudí v dôchodkovom veku. Aj znížená hybnos zabraňuje prekrvovanie tkaniva, ktoré následne odumiera. Následky sú rovnaké ako u žudí dlhodobo ležiacich - vznikajú nepríjemné preležaniny.

Matrac s antidekubitným poahom odžahčí najexponovanejšie miesta vzniku preležanín. Je to predovšetkým oblas okolo lopatiek, bedrová čas, sedacie kosti, päty a vonkajšie členky. Zároveň obnovuje prekrvenie namáhaných miest, lebo práve to predstavuje najdôležitejšiu podmienku efektívnej obrany proti vzniku dekubitov a ich rozširovanie.

Nielenže vďaka týmto matracom majú menej pohybliví a nepohybliví žudia príjemnejší pobyt v posteli, ale tiež im to užahčuje denné aktivity, najmä stravovanie a prácu.
Matrac zo studenej peny Isis
Antidekubitné matrace pomáha predchádza preležaninám až v pětadevadesáti percentách prípadov. Preto ju odporúčajú poprední českí ortopédi a jej prednosti si nemôžu vynachváli aj zdravotnícke zariadenia a hospici. Príkladom je taštičkový matrac Diana, ktorý svojou otvorenou štruktúrou materiálu poskytuje optimálnu priedušnos jadra matraca a zaisuje celkovú elasticitu a trvanlivos matraca.

Cenu matraca vám  poskytneme na požiadanie. Nezabudnite však, že jeho účinky sú nevyčíslitežné.

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0