+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.

Ako zatoči s roztočmi

Ako zatoči s roztočmi

Možno by ste to do týchto malých a žudským okom takmer neviditežných tvorov nepovedali, ale ich vplyv na nᚠžudský organizmus je o to väčšie, o čo zanedbatežnějšie sú ich rozmery. Každý vie, že sa vyskytujú napríklad v peria a lôžkovinách, ale keďže sa jedná o najrozmanitejšie a druhovo najpočetnejšiu skupinu poriadku pavúkovcov, skvele sa prispôsobili aj životu na miestach, kde by ste ich možno ani nečakali.

My sa budeme bavi o roztočoch, ktorí sa nachádzajú v našich domovoch a príbytkoch. Ak o sebe nedajú zna, tak ani my väčšinou nemáme dôvody proti nim akokožvek zakroči. Avšak v prípade, že sa ich počet zvýši, vedia by aj vežmi nepríjemnými spoločníkmi.
Pre človeka sú nebezpečné predovšetkým výkaly, ktoré títo miniatúrny tvorovia produkujú. S väčším počtom roztočov, tak rastie aj množstvo odpadu, ktorý vyprodukujú a v tejto chvíli môžeme zača pociova ažkosti s najrôznejšími alergiami. Zvýšené množstvo roztočov začnete pociova pravdepodobne tak, že Vám budú bezdôvodne slzi oči, alebo ich budete ma začervenané a opuchnuté. Môže Vás tiež svrbie pokožka, prípadne vzniknú nepríjemná vyrážka. Prítomnos roztočov spravidla spôsobuje respiračné ažkosti, teda dýchavičnos, kýchanie, a v najhoršom prípade môže dôjs k vzniku alebo zhoršeniu astmy.

Výskyt roztočov je prirodzený a je takmer nemožné sa ich zbavi úplne. Rozhodne by sme sa však mali snaži ich počty obmedzova na prijatežnej a nám zdravotne nezávadné hranici. Roztoče si pochutnávajú na našich lupinách a odumretých šupinkách kože, preto je pravidelné a poctivé upratovanie základným kameňom v boji proti roztočom. Nebojujeme totiž priamo s roztočmi, ale sa s prachom, v ktorom sa dobre uchovávajú a hromadia zvyšky ich tiel s výkalmi.

Ďalším dôležitým faktorom pre výskyt roztočov vo vašej domácnosti je zvýšená vlhkos. Roztočom vyhovuje takmer rovnaká teplota ako nám žuďom a vyššia. Preto nechajte občas lôžkoviny vymrznú a to platí aj pre matrac! Ich nároky na vzdušnú vlhkos sú však vysoké. Preto počúvajte babské rady našich mamičiek a pravidelne vetrajte a dostatočne prevzdušňujte lôžkoviny. Roztoče potom nebudú ma šancu.

Niektoré druhy sa usadzujú tiež v potravinách, ktoré neslúžia na okamžitú spotrebu, ako je napr. múka, obilie, oriešky, zelenina a ovocie vožne uložené v špajze. Preto dbajte tiež na to, aby sa potraviny zavčasu využívali a neboli skladované príliš dlhú dobu.

Bolo dokázané, že si roztoče pochutnávajú na odpadových zvyškoch produkovaných človekom, nie priamo perím. Tiež perie teda môže by vhodnou náplňou perín a vankúšov. Musí by však vhodne uložené tak, aby vznikla dostatočne silná bariéra proti preniknutiu a množeniu roztočov vnútri náplne. Vhodne použitým materiálom, pravidelnou údržbou a prevetrávaním týchto vankúšov, tak dokonale zabránite ich prítomnosti.

Je teda len na Vás, aký vankúš či perinu na spanie používate, a je z čoho vybera. Tu je niekožko variantov pre Vᚠspokojný spánok:

Vankúš a prikrývka Rosa-linda

Prikrývka Rosa-linda

Vďaka výbornému pomeru cena-výkon je táto dvojica vankúša a prikrývky skvelým výrobkom, ktorý patrí v danej kategórii k najpredávanejším. Má skvelé antialergické vlastnosti - jeho syntetická náplň bráni výskytu a množeniu roztočov, i ďalších mikroorganizmov. Možno pra až pri teplote 95 ° C, čo vypovedá o jeho vysokej hygienickosti a jednoduchej údržbe. S našou kombináciou vankúše a prikrývky Rosa-linda rozhodne vedža nešliapnete.

Vankúš a prikrývka Aloe Vera

Prikrývka a vankúš Aloe Vera

 

Ak chcete niečo viac a spánok pre Vás neznamená len nutnou nevyhnutnos k životu, rozhodne vyskúšajte kombináciu mäkkých vankúšov a Aloe Vera. Nevidíte na tom nič zvláštne? Aloe Vera blahodarné účinky na žudskú pokožku a dokáže zmierňova bolesti kĺbov a svalov. Tiež napomáha v boji proti výskytu húb a baktérií. Vďaka 100% mikrovlnu, z ktorého sú vankúš aj prikrývka vyrobené, tak dosahuje výrazného antibakteriálneho účinku. Aloe Vera ani nijako nekomplikuje údržbu týchto výrobkov. Pra ich môžete opakovane, a to pri teplote do 60 ° C.

Vankúš a prikrývka Lyocell

Prikrývka a vankúš LyocellMáte radi zmenu a nebojíte sa skúsi niečo iné? Novinkou je Lyocellové vlákno, získané ekologicky z dubovej či bukovej celulózy. Vzniknuté vlákno je vežmi pevné a predovšetkým príjemné na omak. Hlavnou prednosou výrobkov z tohto vlákna je potom jeho schopnos udrža v lôžkovinách optimálnu vlhkos a teda celková klíma. Ak sa teda niekedy budíte spotení, môže práve Vám táto sada pomôc.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2019 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0