Tovar expedujeme štandardným spôsobom. Dodacie termíny sa nemení.
+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.

Ako sa stara o bavlnené obliečky a postežnú bielizeň, aby zostala dlho krásna?

|   23.02.2017

Poznáme to všetci. Dostaneme ako darček alebo kúpime krásnu, novú a kvalitnú postežnú bielizeň, na ktoré sme nešetrili. Alebo sme si jednoducho kúpili bavlnený obliečok s dokonalým vzorom, do ktorého sme sa zamilovali a po druhom, treom vypraní už zďaleka nevyzerá tak, ako vyzeral po zakúpení. Ako tejto situácii predís? Spa potrebuje každý, a niekožko hodín denne obliečky aktívne používame. S istou mierou opotrebovania sa tak počíta, ale ako predís tomu, aby sa obliečky rýchlo opotrebovali a my boli nútení zháňa každého pol roka nové?
 

Pomôžeme Vám s touto nepríjemnosou a systematicky prejdeme známe typy obliečky aj s návodom, ako na daný materiál, aby vydržal dlho ako nový. Začneme s bavlneným obliečkami, ktoré nájdeme určite v každej domácnosti.

Bavlna je základ
Najčastejšie a najpoužívanejšie materiály obliečky sú bavlnené a krepové. Väčšinou sa jedná o bavlnené materiály, prípadne bavlnu s prímesou syntetických materiálov, preto je ich údržba v mnohom vežmi podobná.

Bavlnené a polybavlněné obliečky
Bavlna je materiálom príjemným, antialergickým a má širokú škálu farebných prevedení. Keďže je jej úprava jednoduchá a hladká, dáva krásne vyniknú všetkým pestrým vzorom a zároveň nezaažuje nákup bavlnené obliečky našu peňaženku. 100% bavlna je v dnešnej dobe už štandard. Väčšinou sa tiež jedná o bavlnu hladko česanú, ktorá je jemnejšia a príjemnejšia na dotyk, ako klasická (trochu hrubšia) bavlna. Jeho kvalita sa posudzuje podža gramáže použitej látky, teda kožko gramov bavlny pripadá na 1 m2. Sú tiež rozdiely v úprave vlákna.
Bavlnené obliečky možno pra v práčke a odporúčaná teplota je 40 až 60°C. Pokiaž nie sú obliečky zásadnejšie znečistené, nechajte teplotu prania na 40°C a pri prvom praní ju tiež udržte na nižšej teplote. U svetlé a biele bielizne si môžete dovoli teplotu zvýši na 60°C ale stále myslite na to, že čím vyššia bude teplota, tým viac bude farba či vzor trpie. Tiež nezabúdajte na to, že farebnú stálos obliečok najlepšie zachováte, ak budete pra tieto obliečky obrátené a zapnuté.

Suši obliečky môžete tiež v sušičke ale radšej na šetrnejší nižší program. Žehlenie si tiež ušetríte tým, že obrátené obliečky po vypraní zložíte a v menších dávkach dáte suši. Môžete ich klasicky vyvesi, avšak nepoužívajte kolíčky, ktoré látku deformujú a vyahajú. Pozor tiež na priame slnko, ktoré spôsobuje nadmerne blednutie farieb. Pokiaž však bude bielizeň visie príliš dlho, môže sa nadmerne vysušova a tým sa poniči štruktúra vlákna.

 

Maximálna teplota prania je 60°C

 Maximálna teplota prania je 60°C

Nepoužíva belidlo

 Nepoužíva belidlo

Žehlenie při maximálnej teplote 200°C, lepšie však nižšia

Žehlenie při maximálnej teplote 200°C, lepšie však nižšia

Nesmie se čisti chemicky

Nesmie se chemicky čisti

Sušenie v bubnovej sušičke za zníženej teploty

Sušenie v bubnovej sušičke za   zníženej  teploty

Bielizeň možno suši zavesenú

Bielizeň možno suši zavesenú

 

Polybavlna je zložená z bavlny s prímesou polyesteru a nie vždy je táto kombinácia na škodu. Obliečky by týmto malo by menej náročné na údržbu, pretože je menej krčivé a nestrávite tožko času u žehliacej dosky. Túto vlastnos každá žena iste ocení. Obliečky z polybavlny lepšie držia tvar a vzhžad, sú priedušnejšie, žahšie a jemnejšie na dotyk oproti klasickej bavlne.

Vždy sa uistite, že pre daný výrobok nie sú určené iné, špeciálne pokyny pre jeho údržbu. Všetky potrebné informácie nájdete na lístku, ktorý je pripevnený u každého obliečku.


My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2020 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0