Ako správne pra poah

V poahu matraca sa za roky jeho používania usadí vežké množstvo nečistôt. Počas spánku telo vypotí 0,5 - 1 liter (v čase choroby až 1,5 litra) potu. V poahu potom zostávajú predovšetkým soli, tuky, dusík a ďalšie látky. Preto je potrebné poahy pravidelne čisti, či pra, zaisujú totiž správnu hygienu matraca.

Viete ako správne vypra poah? | i-matrace.sk

 
Prečo poah čisti ?

  • chráni matrac pred vniknutím roztočov a baktérií
  • zachytáva soli, tuky a ďalšie látky z potu
  • kryje matrac pred ušpinením
  • absorbuje vlhkos a potom ju uvožňuje
  • plní estetickú funkciu 

 

Ako vybra poah pre jednoduchú údržbu?

Vyberajte VŽDY matrac so snímatežným a pratežným poahom. Snímatežný poah je opatrený zipsom po obvode.
Zips z troch strán - zaistí jednoduché prezliekanie matraca, ale má vežký objem, ktorý sa často nezmestí do bežnej práčky.
Delený poah - je oveža lepší. Zips je po celom obvode, poah rozdelíte na dve polovice a bez problémov vyperiete aj doma. Jednu polovicu poahu môžete pra a druhú necha na matraci.

Viete ako správne vypra poah? | i-matrace.sk


Ako poah udržiava?

Pranie poahu - mal by sa pra pravidelne 1x za 1/2 roka, obmedzí sa tak vznik alergií a výskyt prachu v domácnosti. Perte podža symbolov na štítku, najčastejšie sa kvalitné poahy perú na 60 °C. Pri väčšom upratovaní, napríklad pri prezliekaní postele, sa odporúča poah vysa. Dobrými pomocníkmi v domácnosti sú aj poahy na sedacie súpravy či stoličky.

Sušenie poahu - delitežný poah má výhodu rýchlejšieho schnutia. V sušičke ½ poahu schne cca 1 hodinu a mimo sušičku väčšinou 6-24 hodín (podža typu). Poahy s podielom polyesteru schnú najrýchlejšie, zatiaž čo poahy s vyšším obsahom bavlny dlhšie. Vždy je dôležité necha poahy riadne vyschnú.


Náhradný poah - ak je poah silne znečistený, potrhaný, alebo inak znehodnotený, je tu možnos výroby náhradného poahu. Ďalšou možnosou je matracový chránič. Ten možno použi aj ako prevenciu pred zničením poahu a predĺženie životnosti matraca.


Čistenie a starostlivos o matrac

Čistenie fžakov a špiny - ušpinenie matraca od kávy, vína alebo jedla prestieradlo zakryje, ale nie je nič príjemné, ani hygienické ma na matraci staré fžaky. K tomuto účelu nám slúži náhradný poah, ktorý je možné jednoducho sňa a vypra. Ak sa vám dostane špina priamo na matrac, tak ju môžete žahko vyčisti octovou alebo mydlovou vodou. Každý matrac je však individuálny, preto si pred čistením najskôr prečítajte návod od výrobcu a jeho odporúčania, ako sa o konkrétny materiál stara.

Symboly s ktorými sa môžete stretnú na matraci

 

Viete ako správne vypra poah? | i-matrace.sk

 

Ak vlastníte nesnímatežný poah, nezúfajte. Znečistenie (škvrnu) je možné odstráni bielou vlhkou handričkou namydlenou neutrálnym mydlom. Na dočistenie sa používa čistá voda. Dôležité je da si pozor, aby vlhké čistenie prebiehalo na povrchu textílie a nedošlo k jej premočeniu.

O oba typy poahov sa môžete pravidelne stara vetraním spodnej plochy, teda obrátením matraca (spodnou plochou nahor). Odporúča sa strieda plochy matraca po obrátení a odvetra spodnú plochu pôsobením suchého, čistého vzduchu po dobu aspoň 1 hodiny.

Pred prvým praním alebo čistením poahu si pozorne prečítajte informácie, ktoré sú uvedené na ich štítkoch. Zaistíte si tak dlhodobú trvanlivos a správnu funkčnos poahu.

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0