+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Matrac Sultán
Latexový matrac Sultán latex T4

Tento matrac Sultán latex T4 použitím latexu zabezpečuje komfortný spánok. Pocitovo je pr...

od 274 €

Nafukovacie alebo penový matrac pre hostí

Určite každý pozná situáciu keď raz za čas príde návšteva a nie je ju kam uloži. Ako takúto situáciu rieši? V poslednej dobe sa rozmohol trend nafukovacích matracov. Sú vhodné  na príležitostné spanie? Pozrite sa na klady a zápory týchto  matracov.

Nafukovací matrac je vlastne len vzduch stlačený v poahu. Pritom v dnešnej dobe je možné si vybra matrac z rôznych materiálov - prírodné kokosové vlákno, PUR pena, studená pena, bio pena, latex, pružiny. Nafukovací matrac nemá  možnos vožby tvrdosti, pratežný poah, ani  7 anatomických zón.
 
Jediná výhoda je jeho skladnos. Keď návšteva odíde, matrac vyfúknete a  uložíte do krabice. Avšak v porovnaní s nevýhodami, ktoré má nafukovací matrac, je to iba  minimálna výhoda. Aké sú jeho nevýhody?


1. NafukovanieNafukovací matrac môže spôsobi boles chrbta

MAk príde návšteva, vytiahnete matrac, pumpičku a začína sa rozcvička. Po nafúknutí postele ste spotení, unavení a najradšej by ste návštevu odmietli. Aj s kompresorom je to práca navyše. A potom opä vypusti. Väčšina matracov má špeciálny ventil, aby vzduch neunikal. V tomto prípade to znamená stᝠpri  ňom a vypúša, stláča a čaka, kým  bude úplne prázdny. Existuje odôvodnená obava, že sa roztrhne. Na to totiž stačí vežmi málo.


2. Zdravie

Bežné matrace sa vyrábajú na rozdiel od nafukovacích v niekožkých typoch a prevedeniach. Nafukovací nezohžadňuje žiadne  ženské a mužské potreby, váhu, či  rozloženie tela. Neposkytuje žiadnu oporu chrbtici. Nie je priedušný, nemá správnu tvrdos, ani tvarovú stálos. Reálna je možnos prechladnutia,  lebo  od zeme cíti chlad.

 

3. DvojicaMatrac z bio peny Ronda 1+1 zadarmo

Nafukovacie matrace sú absolútne nevhodné pre spánok  dvoch žudí. V prípade, že sa jeden z dvojice pohne, rozprúdi vzduch v matraci a tým druhého zobudí. Na trhu existujú síce matrace, ktoré sú rozdelené, ale ich cena je vysoká.

4. Poah

Nafukovacie postele nemajú snímatežný a pratežný poah ako bežné matrace. Ich gumový poah sa rýchlo zašpiní.


Z uvedeného je vidno, že zápory jasne dominujú nad  kladmi. Teraz môžete kúpi matrace pre príležitostné spanie za nižšiu cenu ako je cena nafukovacích matracov. Je na Vás, či návštevu máte radi a doprajete im spánok na kvalitnom matraci,  alebo ich necháte spa na nafukovacom  a ráno budete vidie  unavených  a dolámaných žudí.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2019 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0