Partnerské matrace 1  1 zdarma
ODPORÚČAME
Pevný lamelový rošt Duostar
Pevný lamelový rošt Duostar

Praktický a pohodlný postežový rošt Duostar pre bežné spanie. Pružný rošt vhodný pre lôžka...

od 90 €

Matrac Diana - novinka na trhu

řevočal, český výrobca matracov, uviedol na trh novinku, ktorá si podža nás zaslúži viac ako len pár slov v bežnej ponuke. Hovoríme o taštičkovom matraci Diana. Zdá sa ako jeden z mnohých, ale po podrobnej analýze zistíme, že je to budúca hviezda na trhu matracov. Poďme sa na ňu pozrie bližšie

Taštičkový matrac DianaTaštičkový matrac Diana

Matrac Diana

Patrí do skupiny taštičkových matracov, ktoré v súčasnej dobe označujeme, ako najkvalitnejšie matrace na trhu. To bolo zrejme dôvodom, prečo sa výrobca zameral na vývoj nového matraca práve v tejto skupine.

Prečo sú tieto matrace tak dobre hodnotené?

Jadro matracov je tvorené pružinami rovnako ako u pružinových matracov. Rozdiel je v tom, že  každá pružina je  uzavretá v kapse (taštičke) a to ich odlišuje od ostatných. Každá pružinka tak môže pôsobi individuálne, čo sa prejavuje vysokou mierou bodovej pružnosti a dokonalým kopírovaním povrchu tela. Taštičkové matrace vďaka tejto technológii majú výborné ortopedické vlastnosti.

Teraz už vieme, čo tvorí základ nového matraca, čím je  Diana výnimočná?

Jej nosné vrstvy sú dvojakej tuhosti, obe majú antidekubitné rezy. Tieto rezy zabraňujú vzniku preležanín, pretože majú špeciálny tvar kociek, ktorý sa prispôsobí prehnutiu tela a zároveň vytvorí oporu svalom a namáhanej chrbtici.Detail - mäkšia vrstva

äkšia, fialová vrstva, je vyrobená z HR bio peny. Táto vrstva obsahuje sójový výažok, ktorý má priaznivý vplyv na žudský organizmus. Lecitín, teda lipid, ktorý je dôležitou zložkou bunkových membrán, je prítomný v tejto vrstve prostredníctvom vyššie spomínaného sójového extraktu. Použitie tejto technológie, je jeden z dôvodov, prečo sa matrac Diana odlišuje od ostatných vo svojej kategórii. Pretože zvyšuje intenzitu dýchania kože, ovplyvňuje jej pružnos a reguluje pH.

Tvrdšia, zelená vrstva je vyrobená z vysoko gramážnej peny Medifoam, ktorá sa vyznačuje skvelými ortopedickými vlastnosami.

Detail - tvrdšia vrstva

Má dokonalú priedušnos a pružnos, zaisuje ideálne uvožnenie chrbtice, kĺbov a svalov. Táto pena zvyšuje nosnos matraca na 130kg a získala certifikát Textilného skúšobného ústavu v Brne. Túto penu nájdete taktiež v matraci Monika, ale v kombinácii s latexovou vrstvou, ktorá má skôr chladivý efekt. Je mäkká a tvarovo stála.

Poah matraca

Poahy majú zips po celom obvode a tak ho je možné rozdeli na dve polovice a pra aj v menšej práčke. Všetky sú pratežné na 60°C.

Poah môžeme vybera z piatich typov:

  • Úplet je klasický pletený poah prešitý dutým vláknom. Gramហje 200g/m2.
  • AloeVera obsahuje výažok z tejto rastliny, ktorá má hojivé účinky na kožu. Zároveň  zabraňuje vzniknutiu pachov, vyznačuje sa vysokou absorpciou vlhkosti a je vhodný pre alergikov. Gramហje 200g/m2.
  • Lyocell obsahuje vlákno získavané z duba a buka. Toto vlákno má vyššiu savos a je pevné a odolné, zároveň sa z neho tekutina rýchlo odparuje. Je antibakteriálny. Gramហpoahu je 200g/m2.
  • Sanitized ponúka dokonalú ochranu proti baktériám, roztočom a zabraňuje rozmnožovaniu mikroorganizmov. Gramហpoahu je 250g/m2.
  • Medicott je antibakteriálny a vhodný pre alergikov. Špeciálna zložka zabraňuje vzniku plesní a usadzovaniu roztočov. Je prešitý vežkou vrstvou dutého vlákna. Gramហpoahu je 300g/m2.


Naše hodnotenie matracov Diana:

Ide  o vežmi kvalitný matrac, spracovaním aj kombináciou použitých materiálov. Celková výška i s poahom je 24 cm, to ocenia predovšetkým žudia, ktorí majú problém so vstávaním.

Matrac má pä zón, v každej sú pružinky usporiadané inak, aby sa dokonale prispôsobili jednotlivým častiam tela. To zaručuje vynikajúce ortopedické vlastnosti a to, že vaše svalstvo bude jemne masírované a budete sa ráno cíti svieži a oddýchnutí.

Uloži ju môžeme na všetky typy pevných roštov (lamelové, latkové), pevnú dosku a polohovací rošt. Je to  príjemné zistenie, pretože u pružinových a taštičkových matracov, u ktorých bol použitý latex, to urobi nemôžeme.

Je vzdušná, takže ju môžete uloži do horšie vetratežných miestností a je vhodná pre tých, ktorí sa viac potia. Navyše dvojitá tuhos z nej robí  partnerský matrac.

Nosnos 130kg je u taštičkových matracov priemer, vyššie nájdete u matraca Arabela.

Všetky tieto vlastnosti ju predurčujú aby bola ideálny matrac pre osoby trvale pripútané na lôžko, čo je tiež najnáročnejšia skupina pre splnenie nárokov na matrace.

Na záver sme si nechali cenu, ktorá je vežmi priaznivá. Za matrac s klasickým rozmerom 200x90cm zaplatíte 255Eur v poahu Úplet a Aloe Vera, keď si budete chcie priplati za kvalitnejší poah, ktorý je antibakteriálny, má vyššiu hustotu vlákna, takže si zachová svoje vlastnosti aj po rokoch používania a opakovanom praní, zaplatíte 277Eur.

Takže ak hžadáte skvelý matrac za dobrú cenu, je tu matrac Diana.

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2021 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobca nábytku. Široký sortiment tovaru. Český výrobca matracov. Kompletný sortiment nájdete na našich webových stránkach. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás budeme informova. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0