+420 511 146 749
KOŠÍK 0 Ks: 0 €
Partnerské matrace 1  1 zdarma od 188Eur. Matrac máme skladom.
ODPORÚČAME
Matrac Sultán
Latexový matrac Sultán latex T4

Tento matrac Sultán latex T4 použitím latexu zabezpečuje komfortný spánok. Pocitovo je pr...

od 274 €

Kedy vymeni starý matrac?

Nespí sa Vám dobre? Celú noc sa otáčate  a budíte? Ráno sa prebúdzate s božavým chrbtom, máte pocit dolámania a ste unavení? Aj toto je signál, že je načase vymeni vᚠstarý matrac za nový.

Kedy vymeni starú matrac?

Kúúpa matraca nie je celoživotná záležitos. Životnos matraca sa pohybuje medzi 5 až 10 rokmi. Záleží na to  o aký typ ide, či je položený na správnom podklade a ako sa s matracom zaobchádza. Z hygienického hžadiska sa však odporúča vymeni matrac maximálne po 4 rokoch užívania.

Životnos matraca je daná predovšetkým

  • kvalitou použitých materiálov a výškou matraca. Všeobecne platí, že čím nižší je  matrac, tým rýchlejšie sa materiál unaví a stráca svoje vlastnosti.
  • starostlivosou o matrac. Ako sa stara o matrac sa dozviete v našom článku Ako zaobchádza s novou matracom
  • intenzita užívania

Hlavným faktorom pre výmenu matraca je kvalita spánku. Z krátkodobého hžadiska poznáme  nekvalitný spánok  takmer okamžite. Prejavuje sa nespavosou, únavou, nesústredenosou, podráždenosou, bolesou chrbta a hlavy. Ak dlhodobo spíte na  nevyhovujúcom matraci,   vinou únavy starnete, neustávajú bolesti chrbta a kĺbov, zníži sa  sústredenos a vidíte prírastok na váhe.

Ďalším dôvodom výmeny matraca je hygiena. Cez noc človek vypotí až 1,5 litra tekutiny. Väčšinu  absorbuje  matrac, ktorý je tiež  plný odumretých častí kože. Živia sa nimi  roztoče. V jednom matraci tak môžeme po niekožkých rokoch údajne nájs až 2 milióny týchto tvorov.Roztoč

Matrac je potrebné vymeni, aj vtedy,  ak sú na ňom viditežné známky opotrebovania - preležané jamky, alebo naopak hrče. Na pružinových matracoch sa môže následne objavi vŕzganie a škrípanie. Čím je človek starší, tým viac si nerovnosti na matraci uvedomuje a preto je v pokročilom veku dôležité dba o údržbu postele ešte viac.

Ak potrebujete poradi ako vybra matrac, pozrite sa na článok Aký matrac si vybra.

 

My Vám zavoláme
Zadajte svoje tel. číslo
Š 2007-2019 I-MATRACE.SK
Naše obchody

Navštívte niektorý z našich obchodov. Predajom nábytku sa zaoberáme už viac ako 20-rokov a za tú dobu sme nazbierali veža skúseností. Akcent Nábytek Slovenský výrobce nábytku. Široký sortiment zboží. Český výrobce matrací. Kompletní sortiment naleznete na našich webových stránkách. Slovenský Katalóg web stránok Najnakup.sk A ako sa tovar dostane až k Vám domov? Prepravu zaistíme a o priebehu prepravy Vás informujeme. Matrace pre Vás. To sú i-matrace.sk.

Webdesign: studioQe
0